“Мереживо” на Полтавщині: для дорослих і дітей (ФОТО)

Опубліковано: 21.06.2019,  Переглядів: 224

19-20 червня у рамках проекту “Мереживо. Літературні читання у містечках України” відбулася поїздка українських письменників Ірен Роздобудько, Івана Андрусяка та кураторки проекту Анастасії Левкової на Полтавщину. Виступи відбулися у трьох містах: для дорослих та дітей в смт. Козельщина, для дорослих та дітей у Кобеляках та для дорослих – у Кременчуці.

Попри виснажливу логістику (необхідна умова культурної децентралізації – добра робота Укрзалізниці та якісні автошляхи – на жаль, ні одне ні інше похвалити не можна), вдалося побавитися з дітьми, розповісти їм веселі віршики, поділитися таємними знаннями, розповісти про те, як дитячий зошит через роки може перетворитися на книжку. В Кобеляках діти представили гостям власну творчість – співали й виразно читали вірші.

З дорослими спілкувалися про те, як починається шлях письменника, чи можна заробити на життя літературною працею та чи потрібен сьогодні вступ до Спілки письменників, якщо хочеш видавати книжки та виступати на презентаціях. У Кременчуці була ще й розмова про шалені пригоди українських авторів у 1990-х, літоб’єднання “Нову дегенерація” та сучасне українське кіно.

Полтавське “Мереживо” відбулося за підтримки Благодійної організації Миколи Сушка “Smart Foundation”.