"Мереживо. Літературні читання в містечках України". Поїздка письменників на Львівщину

102
Роздрукувати
"Мереживо. Літературні читання в містечках України". Поїздка письменників на Львівщину

29-30 серпня в рамках проєкту Українського ПЕН "Мереживо. Літературні читання в містечках України" у містечках Сокаль і Червоноград на Львівщині поспілкуються з читачами письменниці Тамара Горіха Зерня (Київ) і Катерина Єгорушкіна (Вишгород). Модераторка заходів – Марія Титаренко (Львів). Проєкт реалізується за підтримки The New Democracy Fund у рамках співпраці з Danish Cultural Institute.

 

На шляху до перемоги

  • Що можуть письменники в умовах війни?
  • Як свідчення очевидців стають книжками?
  • Що таке перемога в російсько-українській війні?
  • Що таке перемога здорового глузду в Україні?

Тамара Горіха Зерня – письменниця, авторка романів "Доця" і "Принцип втручання". Обидві книжки – про те, як сучасна війна змінює людей та їхні життя. У "Доці" йдеться про події у Донецьку навесні і влітку 2014 р., а "Принцип" охоплює період "воєнного міжсезоння", коли багато українців втомилися від війни, навіть не розпочавши воювати. Роман "Доця" визнаний Книгою року-2019 за версією ВВС, а у 2022-му авторка отримала за нього Шевченківську премію.

Зараз, коли письменницю запитують про творчі плани, вона відповідає, що обидві її книги виявилися пророчими. Тому вона обов'язково напише третій роман, присвятивши його нашій перемозі.

Катерина Єгорушкіна — письменниця, казкотерапевтка, лекторка, сценаристка мультфільмів. Авторка 17 виданих книжок: з-поміж них 1 для дорослих і 16 для дітей. За свої книжки та творчу діяльність одержала кілька премій та відзнак. Співавторка "Словника війни" (документальні свідчення). У своїх книжках не боїться говорити з дітьми на складні теми: війна, геноцид, забруднення довкілля, примусові переселення, збереження національної ідентичності. І робить це з глибоким знанням дитячої психології, надає маленьким читачам емоційну підтримку у проживанні таких непростих тем.

 

Сокаль

29 серпня 14.00 – Центральна публічна бібліотека (пл. Січових Стрільців, 1) .

Червоноград

30 серпня 17.00 – Публічна бібліотека (вул. Степана Бандери, 11).

29 серпня 2022
102
Теги: #Мереживо
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: