Портников Віталій

Портников Віталій

Публіцист, письменник, журналіст

Народився 1967 року в Києві. Український публіцист, письменник, журналіст.

Оглядач Радіо Свобода і постійний автор аналітичних статей на політичну та історичну тематику. З 1988 по 1992 рік співпрацював з київською газетою "Молодь України", один із перших радянських парламентських кореспондентів.

З 1989 року – оглядач заснованої "Независимой газеты" (Москва), спеціалізувався на висвітленні проблем союзних республік і пострадянського простору, зокрема українсько-російських взаємин і становлення української державності. Залишив видання 1995 року разом із групою журналістів, незгодних з передачею газети у власність структур, близьких до Бориса Березовського.

З 1990 року співпрацював з Радіо Свобода як кореспондент української служби радіостанції в Москві і був ведучим низки програм російської служби.

З 1994 року регулярно публікувався в газеті "Дзеркало тижня" (Київ), у рубриці "Щоденники" (матеріали цієї рубрики зібрані в книжці "Богородиця у синагозі").

Пише також на теми, пов'язані з єврейством і Близьким Сходом: ще в радянський час співпрацював з журналом "Советиш геймланд" і газетою "Биробиджанер штерн", які виходили на їдиш.

З червня 2006 по жовтень 2007 року шеф-редактор української щоденної газети "Газета 24" (у вересні-жовтні 2007 року – поєднував також з посадою головного редактора газети).

Вів публіцистичні й інформаційно-аналітичні програми на кількох українських телеканалах, зокрема, "Вікна у світ" і "Вікна-тижневик" на СТБ, "День сьомий" на ICTV, "VIP" на К-1. З 2009 по 2011 рік вів програму "Правда Віталія Портникова" на телеканалі ТВі. У травні 2010 року став головним редактором ТВі. З листопада 2013 веде програми на телеканалі Еспресо ТБ.

Публікації автора на сайті ПЕН: