“ЛітАкцент року” оголосив переможців

Опубліковано: 22.01.2020,  Переглядів: 58

Журі премії “ЛітАкцент року 2019” визначило цьогорічних лауреатів. Переможців назвали під час урочистої церемонії, що відбулася 21 січня.

– Номінація “Поезія”: Калитко Катерина, “Ніхто нас тут не знає, і ми нікого” (Meridian Czernowitz);
– Номінація “Проза”: Шиян Гаська, “За спиною” (Фабула);
– Номінація “Літературознавство, есеїстика й художній репортаж”: Клочко Діана, “65 українських шедеврів. Визнані й неявні” (ArtHuss)

Спецвідзнаки журі отримали Ія Ківа за “Першу сторінку зими” (Дух і Літера) та Тамара Горіха Зерня за роман “Доця” (Білка).

Антипремію “Золота булька” цього року журі вирішило не присуджувати.

Нагадаємо, що до короткого списку у номінації «Поезія» потрапили: Калитко Катерина. Ніхто нас тут не знає, і ми нікого (Meridian Czernowitz), Ківа Ія. Перша сторінка зими (Дух і Літера), Лаюк Мирослав. Троянда (Видавництво Старого Лева).

Серед фіналістів у номінації “Проза”: Горіха Зерня Тамара. Доця (Білка), Луцишина Оксана. Іван і Феба (Видавництво Старого Лева), Шиян Гаська. За спиною (Фабула).

За перемогу у номінації “Літературознавство, есеїстика й художній репортаж” змагалися: Клочко Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (ArtHuss), Криштопа Олег. Останні українці Польщі (Discursus), Нестелєєв Максим. Лабіринти американського постмодернізму (Темпора).

Цього року до складу журі увійшли: Богдана Романцова, Роксоляна Свято, Ростислав Семків, Ярослава Стріха і Тетяна Трофименко.

Джерело: Читомо