Антологія молодої української поезії

До української антології ввійшли вірші Леся Белея, Богдана-Олега Горобчука, Олени Гусейнової, Вано Крюґера, Мирослава Лаюка, Оксани Максимчук, Тараса Малковича, Катерини Міхаліциної, Юлії Стахівської, Ірини Цілик, Ірини Шувалової та Любові Якимчук. 

“Сучасна українська поезія може здатися надто емоційною і подекуди сентиментальною, якщо дивитися на неї з заходу; надто простою і позбавленою формальних прикрас, якщо дивитися на неї зі сходу; водночас тут, посередині, вона перебуває у рівновазі, ніби міст, який спирається на два береги. Якою вона є, якщо поглянути на неї з півдня, – не знаю. Можливо, саме ця антологія дасть відповідь на це запитання? Безперечно, складне мереживо, яке творить ця вибірка, випливає, зокрема, з різних життєвих досвідів авторів. […] Але понад усім цим звучить якийсь спільний обертон, обертон вирішальної історичної миті, не думати про яку –  не маніфестація радикальної творчої свободи, а інфантильність і вдавання. Поет, як чутлива антена, передає цю тривогу, хоч, здавалося б – як писав польський поет Збіґнев Герберт – “весь час думає про щось інше”. Думати про «щось інше» – чи не означає думати про найважливіше?” – зазначає у передмові до видання поет, перекладач і член Виконавчої Ради Українського ПЕН Остап Сливинський.

Упорядниця – Тетяна Терен.

“Антологія молодої української поезії” стала першим виданням, підтриманим у рамках програми Translate Ukraine Українського інституту книги.

Виданню надано гриф “Бібліотека Українського ПЕН”.

Рік видання: 2020
Видавництво: Vakxikon Publications
Переклад: Елені Каціолі (Eleni Katsioli)
Замовити книгу