Лауреатом Премії імені Станіслава Вінценза 2020 року став Леонід Фінберг

Опубліковано: 27.09.2020,  Переглядів: 34

Лауреатом Премії імені Станіслава Вінценза 2020 року став Леонід Фінберг — соціолог, дослідник культури, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства і головний редактор видавництва «Дух і Літера», а також член Виконавчої Ради Українського ПЕН.

Нагороду йому вручили 26 вересня у Львові в рамках форуму Via Carpatia.

Цією відзнакою з 2018 року під час Via Carpatia нагороджують інтелектуалів і громадських діячів за гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів.

Під час вручення нагороди Леонід Фінберг наголосив на важливості об’єднання однодумців.

«Що допоможе нам знайти сили для перемоги над негативними тенденціями та викликами сучасності? Для мене важливе осмислення життя людей, які долали межі людських можливостей: Тараса Шевченка, Василя Стуса, Омеляна Ковча, Осипа Мандельштама, Євгена Сверстюка. Але є і наші сучасники, до текстів яких важливо дослухатись. Переможемо. Іншого шляху у нас немає», – сказав пан Фінберг.

Лауреатами Премії імені Станіслава Вінценза ставали правозахисник, публіцист, релігієзнавець, дисидент Мирослав Маринович (2018) та поет і видавець Іван Малкович (2019).

Лауреати утворюють «Коло Вінценза» – інтелектуальний клуб людей, об’єднаних високими гуманістичним ідеалами.

Лауреата відзнаки обирає капітула відзнаки у складі: Микола Княжицький, Мирослав Маринович, Іван Малкович, Віталій Портников, Євген Захаров, Марина Сингаївська та Іза Хруслінська.

Станіслав Вінценз – гуманіст, письменник, філософ, перекладач, автор одного з найгрунтовніших епосів про Гуцульщину «На високій полонині».