Кримська історикиня Ґульнара Бекірова отримала премію чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів

Опубліковано: 12.11.2020,  Переглядів: 39

Кримська історикиня Ґульнара Бекірова отримала премію чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів – “За досягнення у захисті принципів демократії, свободи і прав людини”. Про це вона написала у Facebook.

“Церемонія нагородження планувалася в Сенаті Чехії, але у зв’язку з пандемією вона перенесена. Так що нагороду я поки не отримала, але вже зараз можу сказати, що вона не тільки моя, а й усього кримськотатарського народу, про який я пишу книги і статті, знімаю передачі й документальні фільми. Це також і премія моїх друзів і колег, інституцій, з якими я співпрацювала і які давали мені трибуну, можливість вільно займатися моєю улюбленою справою і висловлювати свою думку”, – написала історикиня.

Інформація про нагородження Бекірової також розміщена на Facebook-сторінці чеського інституту.

Ґульнара Бекірова – історик, кандидат політичних наук. До 2014 року працювала в Криму на кримськотатарському телеканалі ATR і викладала в Кримському інженерно-педагогічному університеті. З листопада 2014 року – автор історичної колонки “Сторінки кримської історії” на Крим.Реалії. Авторка й ведуча програми “Тарих седасы” ( “Голос історії”) на телеканалі ATR, член Українського ПЕН-центру. Авторка десяти книг, сценаристка шести документальних фільмів, безлічі статей і публікацій в українських та зарубіжних ЗМІ. Лауреат Міжнародної премії ім. Бекір Чобан-заде, фіналістка книжкового рейтингу “Книжка року-2017”. Заступниця голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу.

Джерело: Крим.Реалії.