Кримський блогер Наріман Мемедемінов вийшов на свободу після відбуття покарання

Опубліковано: 22.09.2020,  Переглядів: 87

Блогер Наріман Мемедемінов, засуджений судом РФ на 2,5 роки, відбув термін покарання і вийшов на свободу. Про це повідомила пресслужба “Кримської солідарності”.

Наріман Мемедемінов — економіст, громадянський журналіст ініціативи “Кримська солідарність”. З 2014-го знімав на телефон і поширював онлайн переслідування кримських татар. Кілька разів у нього вдома відбувалися обшуки. Російські силовики затримали Нарімана у березні 2018 року. Його звинуватили у “публічних закликах до здійснення терористичної діяльності, вчинених з використанням мережі інтернет”. Приводом для арешту став відеоблог на YouTube, який Мемедемінов вів з 2013-го до 2015 року. У ньому — кілька десятків відеороликів з коментарями політичних подій та закликами дотримуватися норм ісламу, сюжети про культуру та історію кримських татар. Російська прокуратура просила для Нарімана 6 років ув’язнення. 2 жовтня 2019 року російський суд оголосив вирок: до 2 років і 6 місяців колонії-поселення. Наріман своєї провини не визнав.

“Коли рано-вранці приходять до твого друга, знайомого, сусіда, вибивають двері, одягають на нього наручники, звинувачують у страшних речах, які є неправдою, — як можна бути осторонь? Певне, є люди, які в такій ситуацію можуть лише мовчки спостерігати, але це точно не Наріман, — розповіла Лемара Мемедемінова, дружина ув’язненого громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, в коментарі Українському ПЕН. — Коли він приходив і стояв під час обшуків у знайомих і сусідів, то розумів, що це бачимо лише ми, бо незалежних журналістів тут уже не було. Тоді він просто взяв телефон і почав усе це знімати і викладати в інтернет”.

Напередодні вироку блогер виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати проводити роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

На підтримку блогера виступила Європейська Федерація журналістів, Національна спілка журналістів України і численні правозахисні організації. Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав Мемедемінова політв’язнем.

Наріман Мемедемінов відбував покарання в колонії в Ростовської області.

Фото “Кримської солідарності”.