Hromadske та Український ПЕН запускають нову програму “Простір” з Мирославою Барчук

Опубліковано: 28.09.2021,  Переглядів: 118

“Простір” це цикл розмов з інтелектуалами сучасності: письменниками, філософами, істориками, науковцями. Ведуча проєкту Мирослава Барчук запрошуватиме на інтерв’ю українців, думки яких важливо чути. Програма виходитиме щосереди на YouTube-каналі hromadske о 19:00. 

“Ми створили проєкт для того, щоб ви разом з нами бачили, як інтелектуали осмислюють наш час, історію, власну ідентичність, культурні феномени, суспільні чи політичні події”, — коментує ідею програми Мирослава Барчук

Одним із завдань ПЕН є збільшення присутності інтелектуалів в українських медіа та створення нових майданчиків для діалогу. Ми віримо, що “Простір” стане ще однією платформою для суспільної дискусії”, – додає виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Перший випуск “Простору” вийде в ефір 29 вересня о 19:00 і буде присвячений трагедії Бабиного Яру. Гостем програми стане голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович. Як осмислювати цю катастрофу та як виробляти політику пам’яті так, щоб вона не розділяла, а об’єднувала людей, — дивіться на платформах hromadske та Українського ПЕН.

Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У середині 90-х працювала кореспонденткою Радіо Свобода в Північній Америці та перекладачкою в Канаді. У 1998–2000 роках працювала на телеканалі “1+1”, була редакторкою та ведучою програм “Сніданок з 1+1” та “Проти ночі”. У 2001–2005 роках – головна редаткорка та авторка публікацій журналу Welcome to Ukraine. У 2005–2012 роках працювала редакторкою і ведучою політичної програми “Новий час” на 5 каналі.

Із 2013 року – ведуча програм “Homo Sapien”, “Окрема думка” на каналі ТВі. З 2016 року – ведуча інформаційно-аналітичної програми “Вечір з Мирославою Барчук” на телеканалі “Еспресо”. З 2019 року – співведуча програми “Зворотний відлік” на Суспільному. Лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе за 2021 рік.