Остап Сливинський

Віцепрезидент

Народився 1978 р. у Львові. Поет, перекладач, літературознавець, есеїст. Закінчив слов’янську філологію у Львівському національному університеті імені Івана Франка (спеціальність – болгарська мова і література).

Автор п’яти поетичних збірок, численних есе, колонок, рецензій, оглядів в українській та закордонній періодиці. Твори перекладені 16-ма мовами.

Перекладає художню і наукову літературу з англійської, білоруської, болгарської, македонської, польської, російської мов. Серед, авторів, яких перекладав, є Дерек Волкотт, Кеннет Кох, Роберт Блай, Чеслав Мілош, Анджей Стасюк, Ольга Токарчук, Марек Бєньчик, Міколай Лозінський, Іґнацій Карпович, Ґеорґі Ґосподінов, Теодора Дімова.

Автор альтернативного путівника по Львову «Awesome Lviv» (Київ: Основи, 2016; разом з Анною Процук).

Був координатором Міжнародного літературного фестивалю в рамках Форуму видавців у Львові (2006–2007), співкоординатором фестивалю «Дні перекладу» (Київ, 2015). Останнім часом у рамках Форуму видавців у Львові координував спеціальний проект «Література проти агресії» (2016) та цикл публічних інтерв’ю «Історії іншості» (2016, 2018; розмови з письменниками та інтелектуалами, що мають досвід соціального відчуження). Учасник багатьох літературних та перекладацьких подій в Україні і за кордоном.

Лауреат Літературної премії «Привітання життя» ім. Б.І. Антонича (1997), Премії Посольства Республіки Польща в Україні за найкращий переклад року з польської мови (2007), Премії Губерта Бурди для молодих поетів зі Східної та Центральної Європи (2009), Премії Фонду Лесі і Петра Ковалевих (2013), відзнаки «За заслуги перед польською культурою» (2014), двічі (2013, 2015) був фіналістом Літературної премії ім. Джозефа Конрада.

Член редколегії польсько-українсько-німецького літературного часопису «Радар», польсько-українського наукового часопису «Granice», українського наукового збірника «Проблеми слов’янознавства». В 2016-2017 рр. був членом журі літературної премії «ЛітАкцент року».

Співавтор і учасник синтетичних мистецьких проектів і перформансів: «Чотири сторони світла» (2003, спільно з музикантами Богданом Сегіним, Настею та Юлею Яремчук), «Приготування» (2015, спільно з композитором Богданом Сегіним, відеорежисеркою Ольгою Фразе-Фразенко), «Зимовий король» (2018, у співпраці з хореографом Ярославом Кайнаром). Як вокаліст брав участь в етно-джазових проектах разом зі співачкою Уляною Горбачевською.

Працює у Львівському національному університеті ім. І. Франка.