Григорій Фалькович звернувся до влади із проханням відновити вручення Премії Шолом-Алейхема

Опубліковано: 12.10.2020,  Переглядів: 199

Поет, член Українського ПЕН Григорій Фалькович звернувся до влади із проханням відновити державну Премію імені Шолом-Алейхема, яка присуджується з 2009 року українським письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам “за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі”. Публікуємо текст листа для ознайомлення та поширення.

 

Про літературну премію
імені Шолом-Алейхема
Президенту України
панові Володимиру Зеленському
Прем’єр-міністру України
панові Денису Шмигалю
Міністру культури та інформаційної політики України
панові Олександру Ткаченко 

Відкритий лист

 

Шановні панове!

Україна і справді опинилася у складній фазі свого розвитку. Але будь-які обставини не дають права розкидатися всесвітньовідомими іменами та державними набутками у сфері культури.

У зв’язку із кількаразовим переформатуванням колишнього Мінкульту в певних колах української громадськості виникає занепокоєння долею літературних премій, зокрема, Премії імені Шолом-Алейхема, заснованої 2009 року, до його 150-річчя. Тоді ж, у центрі Києва, було відкрито і музей письменника. І це зрозуміло, якщо зважати на масштаб всесвітньовідомого митця, оптимізм та постійну присутність його літературних героїв у загальнодержавному культурному контексті і, що, мабуть, найголовніше – на незаперечну національно-об’єднувальну місію його творів.

Усе це робить Шолом-Алейхема унікальною постаттю для України і надає премії його імені особливої ваги. Тож не дивно, що від самого початку членами Комітету з присудження Премії імені Шолом-Алейхема були такі політично несхожі, але порівнювані за талантом митці, як Іван Драч, Борис Олійник та Дмитро Павличко.

Літературні премії – це символи, що поєднують сучасне і минуле з майбутнім. Символи, як відомо, не потребують значних грошових витрат, їхня цінність визначається іншими еквівалентами.

Шановні керманичі нашої сьогоднішньої держави! Ми чудово розуміємо, що Україна стоїть перед найсерйознішими викликами та проблемами. Але, як зауважували древні мудреці, навіть маленька справа, зроблена вчасно, будує державу, а знехтувана – руйнує її.

Прошу вашої особистої участі у поверненні до життя літературних премій, заснованих Кабміном, які перебувають зараз у стані клінічної смерті, зокрема, Премії імені Шолом-Алейхема.

З повагою,
Григорій Фалькович,
Заступник голови Комітету з присудження Премії імені Шолом-Алейхема,
Член Українського ПЕН,
Голова Товариства імені Шолом-Алейхема
097 6895064; mirvam@i.ua