Свободу Миколі Семені

Опубліковано: 18.09.2017,  Переглядів: 297

Ми, учасники і гості 83 Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові, з тривогою слідкуємо за подіями в окупованому Росією Криму.

Сьогодні відбувається суд ( 18.09.2017) і буде винесено вирок (22.09.2017) у справі нашого колеги, відомого кримського журналіста, члена Українського ПЕН-центру Миколи Семени.

Навесні 2016 року в Криму почались масові обшуки. Після цього щодо Миколи Семени порушили кримінальну справу через заклики до порушення територіальної цілісності Росії. Підставою стала стаття, опублікована в інтернет-виданні «Крим. Реалії». На думку слідства, у тексті автор закликав до повернення півострова Україні, що кваліфіковано як сепаратизм по відношенню до Росії.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізував право на «вільне висловлення думки». Сьогодні журналіст перебуває під слідством і не може залишати Крим, незважаючи на поганий стан здоров‘я.

Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Російської Федерації випустити журналіста з Криму на лікування, однак позитивної відповіді не отримали.

Ми, учасники і гості 83-го ПЕН-конгресу, вимагаємо виправдати члена Українського ПЕН-центру Миколу Семену і дати йому можливість виїхати на лікування.