Рівень свободи преси в Європі найкрихкіший з кінця холодної війни — звіт

Опубліковано: 13.02.2019,  Переглядів: 384

Рівень європейської свободи преси є найбільш крихким, ніж будь-коли з часу закінчення холодної війни.

Про це свідчить щорічний звіт, який представила дюжина партнерських організацій платформи Ради Європи щодо захисту журналістики і безпеки журналістів, повідомляє Politico. Серед організацій – Європейська федерація журналістів та Репортери без кордонів.

Звіт підтверджує погіршення стану свободи преси в Європі і розкриває його причини. Він грунтується на 140 серйозних порушеннях свободи преси, про які повідомлялося платформі в 2018 році, у тому числі – 17 випадків безкарності за вбивства журналістів.

Різке збільшення кількості повідомлень про порушення свободи ЗМІ спостерігалося в Італії. У доповіді також підкреслено погіршення ситуації зі свободою слова в Туреччині, де понад 200 журналістів були заарештовані або затримані після спроби державного перевороту в середині 2016 року. Угорщину також критикували за “дуже високу концентрацію ЗМІ в руках проурядових олігархів”.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь може “послужити основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ”.

“Свобода слова має вирішальне значення для реалізації всіх інших прав людини, і вона заслуговує найпильнішої уваги наших держав-членів”, – заявив він.

В цілому частка відповідей держав на загрози для ЗМІ в 2018 році склала 39%, що, як говориться в доповіді, є дуже низьким показником.

Платформа була запущена в квітні 2015 року для сприяння співробітництву між членами Ради Європи щодо можливих захисних або коригувальних дій проти посягань на незалежність засобів масової інформації.

Джерело: Європейська правда

Без категорії