Заява Українського центру Міжнародного ПЕН у справі Станіслава Асєєва

Опубліковано: 07.07.2018,  Переглядів: 70

Рік тому, 2 червня 2017, в Донецьку, на тимчасово окупованій території, було викрадено українського письменника та журналіста Станіслава Асєєва. Викрадачі – так зване МҐБ угруповання ДНР – тривалий час узагалі заперечували свою причетність до цієї події і лише через півтора місяці визнали, що журналіст перебуває в тюрмі за звинуваченням у “шпигунстві”.

За рік, що минув відтоді, Станіслава Асєєва бачили лише інші ув’язнені. Особи, що утримують Асєєва, не надають змоги представникам міжнародних організацій зустрітися з ним навіть для того, щоб оцінити стан його здоров’я. Це дає підстави припускати, що до Асєєва застосовуються тортури. Він не отримує необхідних медикаментів, і ті з колишніх ув’язнених, що бачили Асєєва, стверджують, що виглядає він дуже погано.

Станіслав Асєєв був співробітником Української служби Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, виступав як блоґер під псевдонімом Станіслав Васін, опублікував кілька книжок, зокрема автобіографічний роман «Мельхиоровый слон, или Человек, который думал» (2015).

Ми не маємо жодних ілюзій щодо стану й характеру судочинства на території так званої ДНР. Ми закликаємо український уряд докласти усіх зусиль для визволення Станіслава Асєєва разом з іншими українськими полоненими шляхом обміну. Ми звертаємось також до зарубіжних колег із проханням посилити тиск на російський уряд, який контролює маріонеткову “ДНР”, із вимогою негайного звільнення Станіслава Асєєва та інших українських політв’язнів.

Київ, 2 червня 2018 р.