Заява Українського ПЕН із приводу санкційного списку Росії

Опубліковано: 02.11.2018,  Переглядів: 34

Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу висловлює глибоку занепокоєність у зв’язку із включенням нашого колеги, члена Українського ПЕН, знаного журналіста, публіциста Віталія Портникова в санкційні списки Російської Федерації.

Нагадаємо, що 1 листопада 2018 року уряд Російської Федерації ухвалив Постанову про введення санкцій щодо 322 українських громадян і 68 компаній.

Серед переліку осіб є й ім’я Віталія Портникова, який не є політичним діячем, державним службовцем, медіауправлінцем чи бізнесменом. Уся його професійна активність належить до сфери журналістики і літератури.

Тому включення його у санкційні списки Російської Федерації, метою яких є вплинути на активність перелічених у них осіб, Український ПЕН розглядає як тиск на нього у зв’язку з його професійною діяльністю.

Український ПЕН вважає, що цей крок російського уряду є погрозою на адресу журналіста та звертається до світової громадськості із закликом визнати дії уряду Російської Федерації неприпустимими та спрямованими проти свободи слова і свободи медіа.

Читати англійською

Зображення: 24tv.ua