Припинити переслідування Володимира Некляєва

Опубліковано: 05.11.2017,  Переглядів: 29

Володимира Некляєва, відомого білоруського поета і опозиційного політика, вчергове арештовує влада Білорусі.

Некляєв ув’язнений одразу після приїзду з Києва, де 31 жовтня брав участь у засіданні робочої групи по Білорусі на сесії Парламентської асамблеї «Східного партнерства». Це четвертий арешт літератора в 2017 році. Загалом же, переслідування не припиняються після виборів 2010 року, коли Володимира Некляєва, кандидата у Президенти Білорусі, ледь не забили до смерті.

За політичні переконання, за опозиційну діяльність політик і письменник піддається постійним переслідуванням і тиску. І це при тому, що Володимир Некляев має поважний вік і, зрозуміло, супутні з віком хвороби, зокрема – гіпертензію. Як наслідок, кожен цьогорічний арешт супроводжувався гіпертонічним кризом і лишень щасливий збіг обставин дозволив уникнути інсульту. Таким чином, є реальні підстави вважати, що загрози зазнає не тільки здоров’я, а й життя письменника.

Білоруська влада, замість діалогу та політичних дискусій, на жаль, вдається до переслідування за погляди. Що, на нашу думку, є характерною ознакою авторитарного режиму. Замість того, щоб сперечатися з опозиційним політиком у публічному просторі, влада знову задіяла репресії. 1 листопада 2017 року Володимира Некляєва було засуджено на 10 діб арешту «за заклик до участі в несанкціонованому заході».

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу вимагає припинення переслідування ВолодимираНекляєва за його політичні переконання. Закликаємо білоруську владу до негайного звільнення відомого поета, номінанта на Нобелівську премію-2012, чия творчість долучає сучасне білоруське слово до світового контексту.

Президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола РЯБЧУК 

Віце-президент Андрій КУРКОВ