Членкиня Українського ПЕН Мирослава Барчук стала лауреаткою премії “Високі стандарти журналістики-2020”

Опубліковано: 14.12.2020,  Переглядів: 19

У суботу, 12 грудня, оголосили лауреатів національної премії “Високі стандарти журналістики-2020”.

Ведуча суспільно-політичного токшоу “Зворотний відлік” та програми “Святі і грішні” на “UA: Першому” Мирослава Барчук стала лауреаткою премії “Високі стандарти журналістики-2020” у категорії “За стійкий, якісний медійний проєкт/продукт”.

“Я це розцінюю не як особисту, а як нагороду команди, адже часто тіньова робота визначає якість нашого продукту. Про цю команду я хочу сказати кілька слів. Ми намагаємося осмислювати класичні стандарти. Намагаємося не балансувати між правдою і брехнею. намагаємося не вдавати, що брехня є альтернативою точкою зору. Не надаємо майданчики тим, хто працює над деконструкцією країни. Чітко розрізняємо неупередженість і моральний нейтралітет, перше є добрим, а друге ― ні. Для мене важливо, що в нашому цеху помічають такі речі”, ― зазначила на церемонії нагородження Мирослава Барчук.

У категорії “За якісний регіональний/нішевий медійний проєкт” перемогло видання “Крим.Реалії” (проєкт “Радіо Свобода”). Грошову винагороду журналісти вирішили передати на допомогу кримським дітям, які страждають від російської окупації, повідомляє “Детектор медіа”.

У категорії «За швидкий і якісний розвиток у професії» кращою визнали редакторку Liga.Life Ірину Андрейців.

До експертної групи премії у 2020 році увійшли: засновник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський, медіаекспертка, викладачка Могилянської школи журналістики (НаУКМА) Діана Дуцик, журналіст та ведучий Павло Казарін, ведучий Телеканалу “Прямий” Валерій Калниш, шеф-редакторка інтернет-видання LB.ua Соня Кошкіна, журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані, авторку моніторингів “Детектор Медіа”, експертка Львівського медіафорум Зоя Красовська, шеф-редакторка видання “Детектор Медіа” Наталія Лігачова, публіцист, викладач Школи журналістики УКУ, виконавчий директор Львівського медіафоруму Юрій Опока.

Премія “Високі стандарти журналістики” — відзнака, створена 2016 року засновником GROWFORD Institute Віталієм Ломаковичем. На думку засновника, ця премія має стати додатковим стимулом для українських ЗМІ бути чесними, об’єктивними і принциповими. До участі допускаються журналісти, які є громадянами України або працюють тут на постійній основі, мають чітку громадянську позицію. Організатори відзначають журналістів премією щороку.