Четверо членів Українського ПЕН – автори найкращих родинних видань 2021 року за версією “БараБука”

Опубліковано: 16.12.2021,  Переглядів: 74

Простір Української Дитячої Книги “BaraBooka” оприлюднив результати “Топу БараБуки” – щорічний список найкращих родинних видань 2021 року. Переможців вибирали з короткого списку, до якого ввійшло 30 найкращих неперекладних видань для дітей та підлітків. До списку потрапляють книжки лише українських авторів та авторок. Переможців урочисто нагородили 15 грудня в Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва.

До переліку найкращих родинних видань 2021 року увійшли книжки, авторами яких є четверо членів Українського ПЕН. Перемоги вони здобули в таких номінаціях:

Номінація “Серія книжок про світопізнання”: Романа Романишин, Андрій Лесів. “Куди і звідки” (“Видавництво Старого Лева”).

Номінація “Поетична книжка року”: Григорій Фалькович “Пароплави і кити”, ілюстрації: Яна Гранковська, Ростислав Попський (видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”).

Номінація “Художньо-пізнавальна проза для підлітків”: Петро Яценко “Союз радянських речей”, ілюстрації: Настя Омелич (видавництво “Портал”).

“БараБука оголошує свій рейтинг найкращих родинних видань від 2014 року, і ми з радістю спостерігаємо, як розвинулася українська література для дітей та підлітків. З’явилися яскраві письменники, наповнилися відсутні раніше жанри, зринули у книжках нові, подекуди дуже гострі теми. Є у нас видання, які задають світові тенденції – як-от серія книжок про світопізнання Романи Романишин і Андрія Лесіва. Є такі, які будують мости – між художнім світом і реальним життям своїх читачів, а також між різними поколіннями, допомагаючи краще зрозуміти самих себе і своїх близьких. А є легка література, яка доводить, що читання – це цікаве та веселе дозвілля”, – зазначила Анна Третяк, головна редакторка сайту “BaraBooka. Простір української дитячої книги”.

“BaraBooka. Простір української дитячої книги” – це проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків. Ресурс розрахований на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі обирати книжки, до фахової спільноти науковців, педагогів та бібліотекарів.