Білоруську журналістку Катерину Андреєву заарештували на два місяці

Опубліковано: 24.11.2020,  Переглядів: 53

У Мінську кореспондентці телеканалу “Белсат” Катерині Андреєвій висунули обвинувачення за ч.1 ст. 342 КК (організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок). Їй обрали запобіжний захід: арешт на 2 місяці, тобто до 20 січня 2021 року. Журналістка не визнає своєї провини та відмовляється надавати свідчення.

Зранку 20 листопада в помешканні Катерини Андрєєвої та її родичів був проведений обшук. За даними “Белсату”, під час обшуку нічого не знайшли й не вилучили. У звіті за результатами обшуку зазначено, що “пристрої та засоби вчинення злочину, предмети та документи, що мають значення для кримінальної справи, не знайдені”.

Катерину Андреєву і операторку Дарину Чульцову затримали 15 листопада в квартирі на “Площі змін”. Із цієї квартири вони вели стрім про протистояння силовиків і захисників народного меморіалу Романові Бондаренку. При цьому затримання проводив спецназ, який виламав двері. Андреєву і Чульцову засудили до семи діб адміністративного арешту нібито за участь в несанкціонованому масовому заході і непокорі міліції. Крім того, Андреєву оголосили підозрюваною у кримінальній справі. У п’ятницю журналістці офіційно висунули обвинувачення. Щонайменше їй загрожує штраф, щонайбільше – позбавлення волі на три роки, повідомляє Радіо Свобода.

Нагадаємо, що Катерина Андрєєва була серед 24 журналістів, затриманих 15 листопада силовиками в Білорусі. Загалом, за даними правозахисного центру “Вясна”, під час протестів цього дня у Білорусі затримали понад 1300 осіб.

Катерина Андрєєва – співавторка книги “Білоруський Донбас” про роль білорусів у російсько-українській війні на Донбасі та авторка проєкту Радіо Свобода “Донбас.Реалії”.