8 квітня відбудеться онлайн-презентація збірки есеїв “Що дасть нам силу?”

Опубліковано: 01.04.2021,  Переглядів: 44

8 квітня о 18:00 відбудеться друга онлайн-презентація збірки есеїв українських інтелектуалів “Що дасть нам силу?”.

Презентуватимуть книжку автори й авторки есеїв збірки: письменник, журналіст і Президент Українського ПЕН Андрій Курков, письменниця, перекладачка і літературознавиця Ірина Старовойт, письменниця, перекладачка й літературознавиця Маріанна Кіяновська, а також науковець, історик і публіцист Ярослав Грицак. Модеруватиме подію філософ, директор науково-видавничого об’єднання “Дух і Літера” Костянтин Сігов.

Збірка есеїв “Що дасть нам силу” вийшла друком наприкінці 2020 року у видавництві “Дух і Літера”. Книжка складається з есеїв українських інтелектуалів, об’єднаних фокус-темою Українського ПЕН 2019/2020. У своїй передмові упорядниця збірки, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен пише: “З осені 2019-го, коли ми оголосили нашу другу  фокус-тему, й до осені 2020-го, коли ми взялися  за упорядкування цієї книжки, запрошені нами  автори – письменники, журналісти, культурологи, філософи, економісти, священнослужителі – написали двадцять п’ять есеїв на цю тему.  Нові тексти з’являлися щотижня чи раз на два  тижні в онлайн-виданні «Новое время» – і для  тих, хто на них чекав і за ними стежив, кожна  з публікацій ставала ніби зрізом прожитого й  помисленого за певний період. Перечитуючи їх  тепер у хронологічній послідовності, чіпляюся  за окремі факти й думки, спровоковані тодішніми подіями, і замислююся: яким був для нас цей рік? Що він у себе вмістив? Озираючись назад, ніби прокручуєш стрічку новин у зворотному напрямку і пригадуєш,  як загальне тло цього часу, нашу політичну  невизначеність і відчуття зниклого ґрунту під  ногами, коли не знаєш, куди і з якими цілями рухається країна, а з нею й ти сам.”

Авторами книжки стали Наталка Сняданко, Борис Херсонський, Ірина Славінська, Віталій Пономарьов, Остап Сливинський, Лариса Денисенко, Андрій Любка, Мирослава Барчук, Мирослав Маринович, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Катерина Ботанова, Зоя Казанжи, Андрій Курков, Борис Ґудзяк, Степан Процюк, Ярослав Грицак, Олеся Яремчук, Ія Ківа, Микола Рябчук, Володимир Рафєєнко, Ірина Старовойт, Валерій Пекар, Вікторія Амеліна і Тарас Прохасько.

Долучитися до онлайн-презентації можна буде на Facebook-сторінках PEN Ukraine та “Дух і Літера”.