25 лютого відбудеться онлайн-дискусія “Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка і що б сказала Лариса Косач-Квітка?”

Опубліковано: 09.02.2021,  Переглядів: 172

25 лютого о 19:00 відбудеться онлайн-дискусія до 150-річчя Лесі Українки під назвою “Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка і що б сказала Лариса Косач-Квітка?”

Учасники дискусії: літературознавиця Тамара Гундорова, філософ та письменник Володимир Єрмоленко, письменниця та перекладачка Оксана Луцишина, філософ та письменник Тарас Лютий, співачка Галина Тельнюк. Модеруватиме зустріч письменниця та журналістка Олена Гусейнова.

В останній дії “Лісової пісні” Мавка вірить у те, що до неї “будуть приходити люди, / вбогі й багаті, веселі й сумні, / радощі й тугу нестимуть мені, / їм промовляти душа моя буде”. Що ж промовляє до сучасного читача або глядача “душа” Мавки і що хотіла сказати нам сама Лариса Косач-Квітка?

“Канонічний образ письменниці Лесі Українки і життя Лариси Косач-Квітки існують ніби у двох площинах, – зазначає літературознавиця, докторка філологічних наук, членкиня-кореспондентка НАН України Тамара Гундорова. – Прибране ім’я створило свою ідентичність, біографія розчинилася в міфі, суб’єктивність заховалася за масками. Чи не стало ім’я щитом для авторки і чи потрібно нам сьогодні прориватися до того, що вона ховала? Як входила письменниця у ХХ вік і які застереження лишила нам? Як відповісти на питання про любов, силу, владу, про жертву і право промовляти, які поставила перед нами Леся Українка?”

Учасники дискусії спробують поговорити про голоси та імена Лариси Косач-Квітки,  вчитатися в послання та зрозуміти інтелектуальні виклики великої поетки, та головне – поговорити про те, що ж робить її такою суголосною нашій сучасності.

Долучитися до онлайн-дискусії можна буде на Facebook-сторінках PEN Ukraine  і видання Тиждень.

Також з 22 до 28 лютого у соцмережах Українського ПЕН проходитиме відеофлешмоб #Українка150, у рамках якого українські автори і митці читатимуть улюблені рядки з віршів, щоденників, прозових і драматичних творів Лесі Українки.