У Києві відбулась Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів

Опубліковано: 18.09.2020,  Переглядів: 35
18 вересня біля стели на Майдані Незалежності в Києві відбулась Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів. Акцію організувала Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини Zmina, Центром Громадянських Свобод, Львівським Медіафорумом та Незалежною Медіа-Профспілкою України. 
16 вересня виповнилось 20 років від дня викрадення та вбивства українського журналіста Георгія Ґонґадзе. Жорстокий злочин, а також опубліковані невдовзі так звані “плівки майора Мельниченка”, які дали підстави підозрювати у причетності до вбивства тодішнього Президента України Леоніда Кучми, збурили професійну спільноту та суспільство і спровокували масові протести, які згодом переросли в акцію “Україна без Кучми”. Та попри тиск громадянського суспільства і міжнародних організацій крапку в цій справі досі не поставлено.
“Символічно, що одна з моїх перших передач, яку я робив разом з Георгієм на Львівському обласному телебаченні була про те, чи можуть в Україні вбити журналіста за політичні погляди. Це було в 1995 році і ніхто не міг уявити, що це через 5 років торкнеться самого Георгія, що його вб’ють за позицію і за те, що він не боявся”, – пригадав один з учасників акції, журналіст та телеведучий Єгор Чечеринда.
На жаль, смерть Ґонґадзе – не єдиний насильницький злочин проти журналістів. За роки незалежності в Україні було вбито кілька десятків журналістів. Винуватці більшості – не названі.

“Те, що на сьогоднішній акції так багато камер і так мало учасників, показує, як швидко ми можемо забувати про те, що сталося досить недавно”. На жаль історія про вбивство Павла Шеремета подібна до історії Гонгадзе ще й тим, що через 4 роки після злочину ми не знаємо ані його замовників, ані справжніх виконавців”, – констатувала під час акції редакторка видання “Українська правда” Севгіль Мусаєва.

Під час акції координаторка Премії імені Георгія Ґонґадзе зачитала Звернення правозахисних та медійних організацій з нагоди 20-х роковин убивства Георгія Ґонґадзе.
Переглянути запис трансляції акції можна за цим посиланням.
Фото: Ірина Іванченко