4 листопада стартує новий сезон проєкту “Книжковий вечір із PEN Ukraine”

Опубліковано: 30.10.2020,  Переглядів: 110

Під час карантину, коли ми всі перебували на самоізоляції, а культурні події були скасовані, Український ПЕН запустив проєкт “Книжковий вечір із PEN Ukraine”. Протягом першого сезону, що тривав із березня до червня, відбулося понад 40 онлайн-подій, під час яких письменники, перекладачі, філософи та журналісти розповідали про свої книги, читали поезії та уривки з улюблених творів.

У листопаді стартує новий сезон “Книжкових вечорів із PEN Ukraine” (#PEN_book_evening), які відбуватимуться на Facebook-сторінці Українського ПЕН.

Перша подія запланована на 4 листопада, 19.00. У рамках проєкту літературознавиця Елеонора Соловей презентує свою нову книжку “Упізнання святого” (видавництво “Дух і Літера”). Модеруватиме зустріч літературознавець, головний редактор серії “Постаті культури” Олексій Сінченко. Під час презентації глядачі зможуть поставити запитання авторці у коментарях до трансляції. 

“Упізнання святого” – це історії про книжки та митців, що їх створювали, написані в есеїстичному стилі, з елементами ліричної іронії та гумору, з аналітикою без “розумування”. Попри мозаїчність і різноплановість цих оповідок та спогадів – цілісність книжки творять не лише стиль, інтонація, а й особливий контрапункт тематичних перегуків, наскрізних “культурних героїв” із їхніми неповторними обличчями, як-от Василь Стус або Лесь Курбас, Євген Сверстюк, Михайлина Коцюбинська, Роман Корогодський, Лесь Танюк та Володимир Свідзінський.

Наступний онлайн-захід відбудеться 12 листопада о 18.00: Олесь Ільченко презентує новий роман “Порт Житана” (видавництво Meridian Czernowitz). Модератор – письменник, журналіст Павло Вольвач.