Український ПЕН уклав список 30 головних подій незалежності для першого друкованого журналу Reporters

Опубліковано: 02.06.2021,  Переглядів: 208

ReportersУкраїнський

В останніх числах травня вийшов україномовний друкований журнал літературного репортажу Reporters. До цього понад два роки видання існувало в онлайн-форматі. Тема першого друкованого номера журналу Reporters присвячена ювілею Незалежності — як дотепер змінювалася країна та її громадяни.

Особливістю дебютного номера став спецпроєкт “30 років Незалежності у 30 фотографіях” — з коментарями письменниць, правозахисників, журналісток, філософів та інших членів і членкинь Українського ПЕН. 

Список задіяних експертів: Алім Алієв, Мирослава Барчук, Ґульнара Бекірова, Андрій Бондар, Тарас Возняк, Ольга Герасим’юк, Оля Гнатюк, Тамара Гундорова, Лариса Денисенко, Сергій Жадан, Вахтанґ Кебуладзе, Ігор Козловський, Андрій Курков, Тарас Лютий, Юрій Макаров, Анатолій Дністровий, Мирослав Маринович, Василь Махно, Сергій Плохій, Віталій Портников, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Микола Рябчук, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Ірина Старовойт, Олена Стяжкіна, Оксана Форостина, Артем Чапай, Гаська Шиян.

30-річчя незалежності — об’єднавча тема випуску. У світлинах, репортажах і розмовах із Ярославом Грицаком, Євгеном Глібовицьким та Євгеном Головахою, журнал робить спробу осмислити, куди рухається країна. 

Друкована версія Reporters, як і діджитал-формат, сфокусована на жанрі літературного репортажу. “Цей жанр — один із найкращих способів розповісти про великі соціальні процеси через людські історії. Люди потребують не узагальнень і спрощень, а знання і (по)розуміння. Довгі формати допомагають осмислювати дійсність”, — пояснюють у редакції. 

Запланована періодичність виходу друкованого Reporters — раз на півроку. Перший номер поширюється серед постійних читачів і читачок. Це члени Спільноти The Ukrainians, які роблять щомісячні грошові внески на підтримку і розвиток медіа. Продажів журналу поки немає.  Отримати примірник і стати співвидавцями наступних номерів запрошують усіх охочих. 

Створення першого номера підтримало Посольство Королівства Норвегія в Україні. 

Журнал Reporters є першим і єдиним в Україні репортажним виданням і входить до незалежної екосистеми The Ukrainians Media. 

У партнерстві з Українським ПЕН The Ukrainians Media створюють спецпроєкти, серед яких — “100 знакових творів українською мовою” та проєкт, присвячений Георгієві Ґонґадзе.