28 січня відбудеться розмова про книгу Станіслава Асєєва “Світлий Шлях: історія одного концтабору”

Опубліковано: 22.01.2021,  Переглядів: 20

28 січня о 19:00 “Видавництво Старого Лева” запрошує всіх на онлайн-розмову про книгу “Світлий Шлях”: історія одного концтабору” за участі автора Станіслава Асєєва та модератора Андрія Куркова. У книзі, яка нещодавно вийшла друком, автор розповідає про своє перебування у таємній в’язниці “Ізоляція”, яка знаходиться під контролем проросійських сил в окупованому Донецьку. На вас чекає розмова про “Світлий Шлях”, свободу, потребу писати та людське життя як воно є.

Трансляція відбуватиметься на Facebook-сторінці “Видавництва Старого Лева”.

В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто — від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів.

Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку — відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на “до” і “після”. 

“Ця книжка — не про війну. Сучасний концтабір просто у центрі Донецька, про який йдеться у книзі, вмонтовано у війну — і все ж мова принципово про інше. Кількість страждань та жорстокості, які відбуваються у таємній тюрмі МГБ, ставить питання про те, чи існує межа, яку людина переступити не здатна. Катування електричним струмом, пісні полонених при цьому, зґвалтування та гавкіт людей під нарами — можуть здатись нічим на фоні звикання до цього. Останнє страшніше, коли особистість живе лише помстою, а в іншому не відрізняє себе від тварини. Але “Ізоляція” — таємна в’язниця катів — ще й інкубатор сенсів: у постійному шоку та стресі людина має визначитись, що для неї дорожче: крихке існування або тверда смерть”, — розповідає автор.

Станіслав Асєєв — журналіст і блогер, член Українського ПЕН-клубу. Понад два з половиною роки перебував у полоні російських гібридних сил в окупованому Донецьку.

Андрій Курков — письменник, журналіст, кіносценарист, президент Українського ПЕН.