27 травня Андрій Павлишин презентує свою нову книжку про Бруно Шульца

Опубліковано: 20.05.2021,  Переглядів: 52

У рамках проєкту “Книжкових вечорів із PEN Ukraine” (#PEN_book_evening) 27 травня о 18:00 відбудеться презентація книги Андрія Павлишина “Бруно Шульц” (Фоліо).

Модеруватиме зустріч журналістка, письменниця та видавчиня Оксана Форостина. Під час презентації глядачі зможуть поставити запитання автору в коментарях до трансляції.

Ця книга присвячена життю, творчості й посмертній славі видатного письменника, графіка і маляра Бруно Шульца (1892–1942), який усе життя мешкав у Дрогобичі. Він уславив це місто та його багатокультурне до Другої світової війни середовище у своїх химерних малюнках і графічних творах, а також збірках оповідань “Цинамонові крамниці” та “Санаторій під Клепсидрою”, які входять до канону обов’язкового читання кожної освіченої людини в усьому світі. Письменник охоче описував у притаманній йому поетичній манері магічного реалізму сюжети з повсякденного життя галицького містечка, що водночас стало земним пристановищем його “республіки мрій”. Попри трагічну смерть від рук нацистів і загибель більшої частини творчої спадщини скромного провінційного учителя, нині митець повернувся в Україну як одна з ключових ланок культурного коду Центральної Європи.

Андрій Павлишин — український журналіст, громадський діяч, історик і перекладач. Відомий зокрема як дослідник польсько-українських стосунків, творчості Бруно Шульца і перекладів інтелектуальної літератури з польської на українську мову. Член Капітули Журналу “Ї”.

Долучитися до онлайн-презентації можна буде на Facebook-сторінці PEN Ukraine.