23 лютого відбудеться онлайн-презентація збірки есеїв “Що дасть нам силу?”

Опубліковано: 10.02.2021,  Переглядів: 24

23 лютого о 19:00 відбудеться онлайн-презентація збірки есеїв українських інтелектуалів, написаних на фокус-тему Українського ПЕН 2019/2020 “Що дасть нам силу?”.

Презентуватимуть книжку автори й авторки есеїв збірки: журналістка та телеведуча Мирослава Барчук, підприємець і громадський діяч Валерій Пекар, письменник і публіцист Микола Рябчук, журналістка, радіоведуча та перекладачка Ірина Славінська, а також головний редактор видавництва “Дух і Літера” Леонід Фінберг. Модеруватиме подію упорядниця збірки й виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Збірка есеїв вийшла друком наприкінці 2020 року у видавництві “Дух і Літера”. Авторами книжки стали письменники, журналісти, культурологи, філософи, економісти, священнослужителі – Наталка Сняданко, Борис Херсонський, Ірина Славінська, Віталій Пономарьов, Остап Сливинський, Лариса Денисенко, Андрій Любка, Мирослава Барчук, Мирослав Маринович, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Катерина Ботанова, Зоя Казанжи, Андрій Курков, Борис Ґудзяк, Степан Процюк, Ярослав Грицак, Олеся Яремчук, Ія Ківа, Микола Рябчук, Володимир Рафєєнко, Ірина Старовойт, Валерій Пекар, Вікторія Амеліна і Тарас Прохасько. 

Що дасть нам силу? Нам як індивідам, нашим родинам, країні, світові? У кожного з нас є своя відповідь на це питання, хоч у важкі часи вона може не спрацьовувати, і тоді так важливо знайти пояснення, пораду, опертя, зокрема і в думках тих, кому довіряємо, до кого дослухаємось. У 2019-2020 роках українці потребували додаткових джерел сили, бо ж до війни, невизначеності, політичного популізму, додалися пандемія і глобальна криза. Саме на тлі цих подій і народилися есеї двадцяти п’яти провідних українських інтелектуалів на фокус-тему Українського ПЕН “Що дасть нам силу?”, які спочатку з’явились у виданні “НВ”. Зібрані під однією обкладинкою, ці тексти відображають непростий період викликів у житті кожного зокрема та України загалом.

Долучитися до онлайн-презентації можна буде на Facebook-сторінках PEN Ukraine та “Дух і Літера”.