21 квітня Катерина Міхаліцина презентує книжки “Квіти біля четвертого” і “Реактори не вибухають”

Опубліковано: 14.04.2021,  Переглядів: 60

У рамках проєкту “Книжкових вечорів із PEN Ukraine” (#PEN_book_evening) 21 квітня о 18:00 відбудеться онлайн-презентація книжок Катерини Міхаліциної “Квіти біля четвертого” і “Реактори не вибухають” (Портал).

Презентація буде приурочена до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Модеруватиме зустріч літературознавиця, поетка та перекладачка Ірина Старовойт. Під час презентації глядачі зможуть поставити запитання авторці в коментарях до трансляції.

Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Ці книжки виникли, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися після неї. Аби “Чорнобиль” був не просто словом, за яким упізнають Україну, а усвідомленим історичним досвідом. Він тут показаний в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному.

Катерина Міхаліцина письменниця, перекладачка, редакторка. Авторка кількох збірок поезій та близько двадцяти дитячих книжок, які здобули визнання читачів і критиків як в Україні, так і за кордоном. Її дитячі твори входять до шкільних хрестоматій, видані шрифтом Брайля, стали основною для інклюзивної вистави. Книжка “Хто росте у парку” з ілюстраціями Оксани Були (ВСЛ) 2016 року потрапила до Міжнародного каталогу найкращої дитячої та підліткової літератури “Білі круки”. А написана у співавторстві зі Станіславом Дворницьким “Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи” в художньому оформленні студії “Сері/граф” (Портал) у 2020 стала найкрасивішою дитячою книгою Книжкового Арсеналу, найкращою книгою для підлітків за версією Форуму Видавців та посіла друге місце в конкурсі “Книжка майбутнього” від фестивалю Book Space.

Долучитися до онлайн-презентації можна буде на Facebook-сторінках PEN Ukraine та видавництва “Портал”.