21 грудня відбудеться презентація нової книжки Станіслава Асєєва “Світлий Шлях”

Опубліковано: 19.12.2020,  Переглядів: 19

У рамках проєкту “Книжкових вечорів із PEN Ukraine” (#PEN_book_evening) 21 грудня о 18:00 відбудеться презентація нової книжки Станіслава Асєєва “Світлий Шлях”: історія одного концтабору” (Видавництво Старого Лева).

Модеруватиме зустріч журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. Під час презентації глядачі зможуть поставити запитання автору в коментарях до трансляції.

У книжці “Світлий шлях” Станіслав Асєєв розповідає про своє перебування у полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями “у шпигунстві” у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року в межах обміну полоненими. Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж. Історія, написана Станіславом Асєєвим, шокує не лише своїм змістом: події, описані автором, відбуваються зовсім поряд – в підвалах окупованого Донецька у наші дні.

Книга двомовна: під однією обкладинкою читач знайде тексти українською (у перекладі Вікторії Стах) та мовою оригіналу – російською.

Станіслав Асєєв – український письменник, журналіст, член Українського ПЕН. У травні 2017 року він був незаконно ув’язнений у Донецьку проросійськими збройними формуваннями “ДНР”. У жовтні 2019 року стало відомо, що так звана “прокуратура ДНР” “засудила” Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення, звинувачуючи його в “екстремізмі”, “шпигунстві” та “закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності”. У грудні 2019 року Станіслав був звільнений у рамках обміну утримуваними особами між Україною та “Л/ДНР”.

Долучитися до онлайн-презентації можна буде на Facebook-сторінці PEN Ukraine.