У Києво-Могилянській академії відбудеться дискусія про публічну роль історика

Опубліковано: 07.05.2019,  Переглядів: 107

13 травня запланована дискусія членів спільної Комісії для дослідження польсько-українських взаємин 1917-1921 рр, присвячена публічній ролі історика.

Виклики, перед якими стоїть сьогодні український, польський (чи європейський) історик відрізняються від тих, перед якими він стояв тридцять років тому, коли в 1989 році комуністична система захиталася і остаточно впала 1991 року.

Дискусія покликана винести до обговорення одне з головних питань – якою може бути нова суспільна роль історика в українській ситуації порівняно з тією, в якій опинилися суспільства країн ЄС, де частина громадян побоюється поступового занепаду національної держави?

Дискусія відбудеться 13 травня о 16:00 у Залі Вченої Ради НаУКМА, корп. 1, 1-302 (будинок Ректорату), ІІІ поверх.

Спільна Комісія для дослідження польсько-українських взаємин 1917-1921 рр. створена на базі НаУКМА та Варшавського університету понад рік тому. У склад Комісії увійшли 16 українських та польських дослідників Української революції і польської боротьби за незалежність, її очолили проф. Владислав Верстюк та проф. Ян Яцек Бруський. Комісія збирається двічі в рік, почергово в Україні та Польщі.