Вдовиченко Галина

Українська письменниця, авторка романів та оповідань, а також творів для дітей. Народилася 21 червня 1959 року у смт Печенга (Петсамо), Мурманська область, Російська Федерація.

В дитинстві з сім’єю багато переїжджала, вчилася у школах в Івано-Франківську, Надвірній, Раві-Руській, Москві. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету, працювала в газетах «Вперед» у місті Артемівську (Бахмуті) Донецької області і в газеті «Високий Замок» (Львів). Живе у Львові. Волонтерка і членкиня колективу спільноти взаємодопомоги (колишніх безпритульних) «Емаус-Оселя».

Дебютувала 2008 року з романом «Пів’яблука», який отримав другу премію конкурсу «Найкраща українська книжка-2009 щотижневика «Корреспондент». Брала участь у Міжнародному конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»: роман «Тамдевін» 2009 року отримав першу премію у номінації «романи», казкова повість для дітей «Ліга непарних шкарпеток» – першу премію в номінації «твори для дітей» у 2012 році, роман «Маріупольський процес» переміг у номінації «гранд-романи» у «Гранд-Коронації слова-2015. За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» роман «Маріупольський процес» потрапив у топ-7 у номінації «Красне письменство. Жанрова література». Роман «Бора» і повість «Ліга непарних шкарпеток» входили у п’ятірки фіналістів «Книги року Бі-Бі-Сі». На Книжковому Арсеналі-2016 дитяче журі конкурсу «Волохатий олівець» нагородило повість «36 і 6 котів» відзнакою «Лиса ручка» «За найсмішнішу книжку року».