Казарін Володимир
Фото: Крим.Реалії

Казарін Володимир

Український літературознавець, літературний критик, громадський діяч

Народився 15 серпня 1952 року в місті Ашгабат Туркменської РСР. З 1964 року живе в Україні, спочатку в Миколаєві, згодом в Одесі. 1967 року переїжджає до Криму, де в 1969 році закінчує школу (з вивченням української мови та літератури) у Феодосії.

1969-1974 р.  філологічний факультет Далекосхідного державного університету в місті Владивосток.

1974-1978 рр.  аспірантура в Ленінградському державному університеті імені А.А. Жданова, захист кандидатської дисертації на тему "Эволюция исторической прозы Н. В. Гоголя: (К истории создания повести ''Тарас Бульба")" (науковий керівник професор Г. П. Макогоненко).

1988 р.  захист докторської дисертації з теми "Проблемы художественного метода русской литературы 30-х годов XIX века: (Пушкин, Лермонтов, Гоголь)" в Інституті літератури імені Т.Г. Шевченка АН України в спеціалізованій вченій раді члена-кореспондента АН України Н.Є. Крутікової.

Доцент (1983), профессор (1988).

З 1981 року працює в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського (завідувач кафедри, проректор). З 2014 року активний участник кримського протестного руху проти російської окупації. Піднімає перед МОН України питання про перенесення Таврійського університету на вільну територію України. У 2015 році МОН виконує рішення президента П.О. Порошенка про переведення навчального закладу до Києва, у листопаді того ж року В. П. Казаріна призначено ректором університету.

Автор більше як 3 000 публікацій (монографії, навчальні й методичні посібники, літературні збірники, статті, інтерв’ю), редактор і укладач більше ніж 300 випусків журналів, колективних монографій, збірників наукових праць, інших видань. Організатор численних симпозіумів і конференцій, встановлення пам’ятників і пам’ятних дошок, створення музеїв і музейних експозицій, відродження низки воїнських і сімейних некрополів. Друкується у різноманітних виданнях України, Росії, Білорусі, Бельгії, Німеччини, Греції, Грузії, Ізраїлю, Італії, Канади, Польщі, США, Туреччини, Чехії, Швейцарії, Швеції десятьма мовами.

Член Національної спілки письменників України (2003).

Публікації автора на сайті ПЕН: