Голобородько Василь

Народився 7 квітня 1945 року в селі Адріанополі на Луганщині.

Середню школу-інтернат закінчив 1963 року1964 вступив на українське відділення філологічного факультету Київського університету. 1965 став студентом Донецького педагогічного інституту, звідки на початку 1967 був відрахований за наказом ректора з формулюванням: «за дії несумісні зі званням радянського студента». Ці дії полягали в тому, що поширював у Донецькому університеті серед студентів роботу Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація», про що секретар Донецького обкому КПУ доповів у ЦК КПУ в «інформації» від 30 січня 1967Влітку 1967 була спроба продовжити здобувати вищу освіту в Літературному інституті в Москві, але, попри те, що успішно пройшов творчий конкурс, Голобородька не допустили до вступних іспитів.

У 1968-1970 перебував на військовій службі в будівельних загонах на Далекому Сході. Після того працював на шахті та в радгоспі в рідному селі. 2001 здобув вищу освіту в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.

Мешкав в Адріанополі, а близько 2004 року переїхав до Луганська, де мав квартиру. Через бойові дії на Сході України в 2014 став вимушеним переселенцем.

Вірші розпочав друкувати 1963, коли в республіканській пресі з’явилося кілька добірок віршів. Перша поетична книжка «Летюче віконце», яка готувалася до друку в одному з київських видавництв, була знищена вже набраною для друку через незгоду автора співробітничати з органами державної безпеки (КГБ) колишнього СРСР.

Від 1969 і аж до 1986 твори Голобородька не друкували в Україні.

У 1970 у Балтиморі (США) у видавництві «Смолоскип» була надрукована збірка віршів «Летюче віконце». 1983 року в Югославії була видана антологія світової поезії, яка мала назву «Від Рабіндраната Тагора до Василя Голобородька».

В Україні перша збірка поезій «Зелен день» була надрукована в київському видавництві 1988 року. За неї автора відзначено літературною премією СПУ імені Василя Симоненка, якою відзначаються автори за успішну першу збірку поезій.

Того ж 1988 р. Голобородька прийняли до Спілки письменників України. У жовтні 1991 брав участь в міжнародному фестивалі авторів, який відбувся в Торонто (Канада).

У 1990 р. вийшла друком збірка «Ікар на метеликових крилах», у 1992 р. – збірка «Калина об Різдві». За ці дві збірки 1994 року поета було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

У 1999 р. вийшла друком наступна поетична книжка під назвою «Слова у вишиваних сорочках».

Василь Голобородько опублікував також кілька розвідок на теми українського фольклору, зокрема «Міфопоетична трансформація українського обряду сватання в українських народних казках» (2002) та інші. 2010 року у видавництві «Грані-Т» вийшла збірка дитячих поезій «Віршів повна рукавичка».

Окремі твори поета перекладено на польську, французьку, німецьку, англійську, румунську, хорватську, сербську, португальську, іспанську, естонську, латвійську, литовську, шведську, російську мови. Переклади репрезентують творчість поета у зарубіжних антологіях та часописах. Окремими виданнями вірші виходили португальською (1991), англійською (1991), польською (1995 р).