СЕНЦОВ, СУЩЕНКО ТА ЩЕ 33 В'ЯЗНІ КРЕМЛЯ ПОВЕРНУЛИСЯ В УКРАЇНУ

682
Роздрукувати
СЕНЦОВ, СУЩЕНКО ТА ЩЕ 33 В'ЯЗНІ КРЕМЛЯ ПОВЕРНУЛИСЯ В УКРАЇНУ

У суботу, 7 вересня, між Україною і Росією відбувся обмін утримуваними особами. Серед звільнених українців – режисер і письменник Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко.

Обмін відбувся за формулою "35 на 35". Таким чином в Україну повернулися 11 політв'язнів, 22 незаконно захоплені моряки і 2 співробітники СБУ. У списку на обмін з українського боку політв'язні – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович, а також 24 моряки, захоплені в листопаді 2018 року поблизу Керчі.

Кореспондент агентства "Укрінформ" Роман Сущенко після повернення із російського ув’язнення збирається повернутися до журналістики.

"Звичайно, я й нікуди не йшов від неї (журналістики). Повернуся в рідне агентство "Укрінформ", – заявив Сущенко в коментарі журналістам в аеропорту "Бориспіль".

image

Олег Сенцов, спілкуючись із медіа, висловив надію, що інші полонені також будуть звільнені, й заявив, що навіть після цього "боротьба не закінчується".

"Ми раді бути на рідній землі, – зазначив Олег. – Хочеться сказати спасибі всім людям, які боролися за нас, домагалися нашого звільнення і його домоглися. Сподіваюся, що інші полонені будуть звільнені. Але навіть після звільнення останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко".

image

За даними Центру громадянських свобод, в Росії та окупованому Криму лишилося за ґратами щонайменше 86 людей. Також, за даними Служби безпеки України, бойовики на Донбасі утримують у полоні 227 українців, серед яких член Українського ПЕН Станіслав Асєєв.

Нагадаємо, що Олег Сенцов був затриманий російськими спецслужбами у Криму у травні 2014 року. У серпні 2015 року був засуджений російським судом за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Свою провину не визнав.

Романа Сущенка, який із 2002 року був кореспондентом агентства "Укрінформ" у Франції, затримали у Москві співробітники ФСБ Росії у вересні 2016 року за звинуваченням у роботі на військову розвідку України. Українські спецслужби це заперечують, а правозахисники називають справу проти нього політично мотивованою. Сущенку дали 12 років за ґратами.

За матеріалами Радіо Свобода, "Української правди" та "Нового Времени"

Фото: REUTERS/Gleb Garanich, Solovey Igor, Christopher Miller / Радіо Свобода (RFE/RL)

7 вересня 2019
682
Теги: #FreeSentsov
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: