Письменники Вікторія Амеліна та Павло Вольвач провели літературні читання в Бердянську та Мелітополі

Опубліковано: 26.04.2019,  Переглядів: 115

23 та 24 квітня українські письменники Вікторія Амеліна та Павло Вольвач відвідали Бердянськ та Мелітополь у рамках проекту “Мереживо. Літературні читання в містечках України”.

Зустрічі у Бердянську відбулись із читачами в міській бібліотеці та зі студентами і викладачами у Державному педагогічному університеті. В Мелітополі письменники провели читання у краєзнавчому музеї і в Мелітопольському педагогічному університеті.

Вікторія Амеліна презентувала свій роман “Дім для Дома”, а Павло Вольвач представив свою нову книжку “Сни неофіта”.

Автори поділилися своїми думками про те, чи має письменник сам займатися промоцією своїх книжок та як популяризувати читання. Також не оминули питання вивчення літератури в школі. Тому до розмови долучилися вчителі літератури, які розповіли про свій досвід викладання. Говорили про 90-ті у Запоріжжі та Львові, про те, як “мовчання говорить” – точніше, про болісну пам’ять і як її непроговорення впливає на сьогодення і майбутнє.

В університетах поспілкувалися зі студентами та викладачами про зіткнення української та радянської ідентичностей, про “зубожіння”, про ілюзію, що “молодь прийде, тоді… “, про успіхи українського книговидання та книгорозповсюдження останніми роками.

Кураторка проекту “Мереживо” – Анастасія Левкова.

Проект “Мереживо” реалізується за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” і покликаний підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у культурне поле, спільне з великими містами.