Маріанна Кіяновська представлятиме Україну на фестивалі World Voices в Америці

Із 6 до 12 травня у Нью-Йорку відбуватиметься XV Міжнародний літературний фестиваль World Voices. Участь у заході від України візьме поетка і перекладачка Маріанна Кіяновська

World Voices – перший міжнародний літературний і правозахисний фестиваль у Нью-Йорку, заснований Американським ПЕН 15 років тому. Його ідея з’явилася після подій 11 вересня 2001 року: саме тоді автори Салман Рушді, Естер Аллен та Майкл Робертс запропонували створити фестиваль, який би сприяв розширенню можливостей для діалогу поміж США і світом.

З моменту заснування фестивалю участь у ньому взяло понад 1800 авторів із 118 країн, які спілкуються 56 мовами світу.

Цього року участь у фестивалі World Voices візьме понад 125 письменників з різних країн, які долучаться більш ніж до 60 подій. Зокрема, у рамках фокус-теми фестивалю “Відкриті таємниці” заплановані дискусії про те, “що ми розкриваємо і що приховуємо, а також про можливості й небезпеки, спричинені зміною кордонів поміж публічним і приватним у літературній, культурній, соціальній та політичних сферах”.

9 травня Маріанна Кіяновська візьме участь у публічній дискусії “Плач, кохана країно”/Cry, the Beloved Country (назва роману південноафриканського автора і правозахисника Алана Пейтона. – Ред.), до якої також долучаться письменники Ма Джиан (Китай), Рауль Суріта (Чилі), Ахмед Наджі (Єгипет), Кирило Медведєв (Росія) та президентка Міжнародного ПЕН Дженніфер Клемент.

Минулого року Україну на фестивалі World Voices представляв письменник Сергій Жадан.

Джерело: PEN World Voices Festival