Let’s work! Огляд актуальних можливостей липня

Опубліковано: 18.07.2019,  Переглядів: 345

Пропонуємо вам нову добірку актуальних конкурсів, резиденцій та програм, які стануть у пригоді письменникам, перекладачам та журналістам. 

ҐРАНТИ І ПРОГРАМИ

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2019 рік та надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Мета Програми книжкових перекладів – використання професійної компетенції, знань та досвіду США, відображених в американській літературі, для надання Україні допомоги у здійсненні економічних, соціальних та освітніх реформ. Що стосується творів художньої літератури, то пріоритет надаватиметься книжкам, у яких висвітлено подібність і зв’язки між американським та українським суспільством або які є актуальними для сучасних українських реалій. Заявки на отримання ґранту можуть подавати українські неприбуткові та неурядові видавництва до 30 серпня 2019 року. Сума ґрантів: 50 000 доларів – загальне фінансування.

Перекладацький ґрант LitRI

LitRI – це програма національного книжкового комітету Міністерства освіти Індонезії, як надає фінансову підтримку іноземним видавництвам, що купили права на переклад творів індонезійської літератури (художньої, нон-фікшну, дитячих книг і коміксів). Програма має на меті популяризувати індонезійську літературу у світі та дозволити іноземним читачам дізнатися про культурне багатство Індонезії . Дедлайни: 31 липня 2019 року для подання заявки та 31 жовтня 2019 року для подання перекладів. З усіх питань щодо участі у програмі можна писати на електронну адресу – contact@islandsofimagination.id.

Перекладацький ґрант TRADUCTA

Traducta – це головний перекладацький ґрант, який надає Естонський культурний фонд (Eesti Kultuurkapital). Його започаткували для сприяння перекладам естонських авторів на іноземні мови та видання естонської літератури за кордоном. Заявку на отримання ґранту Traducta може подати будь-який перекладач з естонської мови. Дедлайни: 20 серпня і 20 листопада. Заявки на отримання ґранту можна надсилати на електронну адресу: kulka@kulka.ee Сума ґрантів: 50 000 доларів – загальне фінансування. Окремі ґранти становитимуть до 8000 доларів для видавництв.

Visegrad+ Grants

Вишеград + ґранти підтримують проекти, які сприяють процесам демократизації та трансформації в окремих країнах і регіонах, особливо в країнах, що не є членами ЄС, у Західних Балканах і країнах Східного партнерства. Проекти повинні розвивати значну співпрацю та забезпечувати активне залучення щонайменше 3 країн V4 та одного суб’єкта з регіону Східного партнерства або країн Західних Балкан, принаймні незалежно від заявника. Максимальна тривалість реалізації проекту – 18 місяців. Дедлайн подачі заявок до жовтня.

The Knight Visisting Nieman Fellowships у Гарварді пропонує короткострокові дослідження пов’язанні з комунікаціями

The Knight Visiting Nieman Fellowships у Гарварді пропонує короткострокові дослідження, пов’язані з журналістикою та комунікаціями. Кандидати не обов’язково повинні бути журналістами, але їхні проекти повинні позитивно вплинути на майбутнє журналістики. Учасники матимуть доступ до ресурсів гарвардської бібліотеки і МІТ, дослідницьких центрів і архівів. Також учасники повинні також публікувати результати свого дослідження на одному з вебсайтів: Nieman Reports, Nieman Journalism Lab, Nieman Storyboard. Запропонований проект повинен бути спрямований на вдосконалення журналістики. Це можуть бути журналістські розслідування, програмування, дизайн, фінансова стратегія. Тривалість програми: 4-8 місяців. Кандидати отримуватимуть стипендію в розмірі 1,350 доларів на тиждень. Учасники також можуть отримати односпальну кімнату в Бостоні.

КОНКУРСИ І ФЕСТИВАЛІ

Open Eurasia – щорічний творчий конкурс для письменників, перекладачів, ілюстаторів та публіцистів

Open Eurasia – це щорічний творчий конкурс для письменників, перекладачів, ілюстаторів та публіцистів.  Призовий фонд: 31 000 $. Ці гроші можна витратити на видання книг або поїздку на щорічний фестиваль Open Eurasian Book Forum & Literature Festival у Брюсселі. На конкурс приймаються роботи в категоріях: проза, мала проза, поезія, ілюстрація, літературний переклад,відеофільм, публіцистика. Щоб взяти участь у конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму учасника. Заявки приймаються до 15 вересня. 

Другий конкурс для поетів, прозаїків та перекладачів “Кримський інжир” / “Qırım inciri”

Письменницький конкурс “Кримський інжир” / “Qırım inciri”, започаткований Кримським Домом, покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур. У конкурсі будуть визначати переможців у 6 номінаціях: проза про Крим українською мовою; проза кримськотатарською мовою; поезія про Крим українською мовою; поезія кримськотатарською мовою;  дитяча література про Крим; переклад художнього твору з української на кримськотатарську та навпаки. На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях і не оприлюднені до оголошення результатів конкурсу. Обсяг прозових творів – від 20 000 до 100 000 знаків без пробілів. Обсяг поетичних творів – без обмежень. Прийом робіт триватиме до 20 жовтня 2019 року на адресу qirim.inciri@gmail.com

Поетичний конкурс з нагоди 130-річчя Остапа Вишні

З нагоди 130-річчя народження Остапа Вишні – класика сатиричної прози XX століття, журнал «Склянка Часу*Zeitglas» оголошує міжнародний конкурс гумористичного твору «Чудака, їй-богу!». (Проза, поезія, есеї, нариси). Це літературне змагання прозаїків, поетів та есеїстів має відбуватися відповідно темі сучасності, насиченої сатирою, іронію, сарказмом,  бурлеском, пародіюванням,  головне – гумором.  Умови конкурсу: мова написання – українська або російська; обсяг віршованого твору – обмежується “повними” двадцятьма восьми рядками (сім класичних чотиривірши). Обсяг прозового твору – до 14 000 знаків. Термін подання творів до 1 жовтня 2019 року.

Конкурс “Краща книга України”

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі «Краща книга України», що проводиться з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та поліграфічного виконання. На Конкурс подаються книги, випущені в Україні у період з 1 вересня 2018 року до 30 серпня 2019 року. Кінцевий термін подання заявок на участь у конкурсі − 30 серпня 2019 року. У разі питань щодо конкурсу можна писати на електронну адресу @comin.gov.ua  або prima@comin.gov.ua

Конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі “Культура.Спільнота”

Міжнародний фонд “Відродження” оголошує конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі “Культура. Спільнота”. Завдяки підтримці громадські організації, які реалізують проекти у сфері культури та залучають кошти спільноти, отримають додаткові можливості для реалізації своїх ідей. Підтримка проектів відбуватиметься за таким принципом: якщо ви зібрали заявлену суму на краудфандингу, Фонд додасть таку ж, але не більшу за 150 тисяч гривень. Дедлайн подачі заявок на конкурс до 15 жовтня 2019 р.

Конкурс субґрантів для журналістів-розслідувачів

Transparency International Ukraine  в рамках реалізації проекту «підвищення ролі громадянського суспільства в нагляді за державними фінансами» (enhancing the role of civil society in public finance oversight), що фінансується європейським союзом оголошує конкурс субґрантів.  Мета конкурсу: підсилити професійність журналістських розслідувань шляхом звуження і деталізації тематики розслідувань. Дедлайн – 18 липня 2019 року.

Фестиваль Ідей 2019

24-26 серпня в Одесі відбудеться Фестиваль Ідей.  Це – відкрита платформа для співтворення, місце зустрічі тисяч лідерів, що створюють нову Україну. Цього року на Фестивалі Ідей буде можливість розглянути українське суспільство в контексті світових тенденцій розвитку. Три дні та понад 100 подій на 6 тематичних потоках, які охоплюватимуть питання та ідеї щодо здоров’я, освіти, навколишнього середовища, безпеки, технологій, економіки, мистецтва та медіа. Участь у Фестивалі, зокрема, візьмуть члени ПЕН – Андрій Курков та Вахтанґ Кебуладзе.

ПРЕМІЇ

Літературна премія імені Олеся Ульяненка

8 травня 2019 року стартувала чергова Міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка.  Премія започаткована у 2012 році й присуджується за оприлюднені протягом двох останніх років нонконформістські твори, прозаїчні чи віршовані. Оцінюються насамперед “художній рівень, майстерне володіння усіма шарами лексики, включаючи ненормативну, але також глибина і актуальність твору, який розглядається”.Прийом номінацій триватиме до 18 серпня включно.

Премія імені Максима Рильського

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2019 рік. Премія присуджується у двох номінаціях: за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а також за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу. Розмір премії за кожною з номінацій становить 20 тис. грн. Заявки на участь у конкурсі на здобуття премії прийматимуться до 1 листопада 2019 року разом із супровідним листом.

Міністерство культури оголошує конкурс на здобуття Премії імені Шолома-Алейхема у 2020 році

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема у 2020 році за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

Премія присуджується на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України. Клопотання щодо присудження Премії разом з відповідними документами приймаються до 1 листопада п.р. на адресу Міністерства культури України: м. Київ – 01601, вул. Франка 19.

РЕЗИДЕНЦІЇ

WRITERS’ RESIDENCIES AT VERMONT STUDIO CENTER (США)

THE VERMONT STUDIO CENTER – одна з найбільших студій Америки, що надає резиденції письменникам із усього світу. Тривалість перебування у резиденції – від 2 до 12 тижнів. Заявки розглядаються протягом усього року на постійній основі. Однак заявники, які бажають отримати стипендію, що покриває повну вартість 4-тижневого проживання, повинні подати заявку на стипендію в один із річних термінів. Кінцеві терміни подачі заявок 1 жовтня.

Резиденція для письменників, художників та перекладачів на острові Закінтос (Греція)

Дім Автора запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проектом. Строк перебування у Домі Автора від 2 до 8 тижнів. Умови перебування: проживання в окремій кімнаті; користування загальними приміщеннями дому: кухнею, вітальнею з бібліотекою; вільний доступ в інтернет через WiFi на всій території Дому; письмове приладдя – папір, олівці, ручки; консультації з творчого письма та літературної майстерності; У 2019 році Дім Автора видав 2 повних ґранти та пропонує 5 місць з 30% ґрантом, 10 місць з 50% ґрантом і 5 місць з 70% ґрантом на роботу в Домі Автора. Детальніше про ґрантові можливості за посиланням: https://bit.ly/2YRSE4S. Заявки приймаються протягом усього року.

Open Call: Writer’s Residency India–Europe

Культурний журнал Ord & Bild планує тематичне видання про Індію та Європу. В основі – інформація про те, як ці дві частини світу з пов’язані між собою. У зв’язку з цим видання шукає письменника, художника, культурного журналіста та / або культурного редактора культури, який зацікавлений в участі у письменницькій резиденції та опублікує матеріали в номері журналу. Резиденція відбудеться в місті Штрьомштад (Швеція), протягом одного тижня, або 16–22 вересня, або 7–13 жовтня.