Ґранти, премії, резиденції: 18 можливостей для письменників, перекладачів і журналістів

Опубліковано: 26.01.2019,  Переглядів: 199

Нова підбірка актуальних можливостей для письменників, перекладачів, журналістів.

ҐРАНТИ

 

Конкурс проектів національної співпраці

Ґранти національної співпраці спрямовані на реалізацію спільних проектів у сфері культури та креативних індустрій. Програма надає ґранти до 10 тис. євро. Подача проектів відкрита лише для організацій з України, зокрема для організацій громадянського суспільства, організацій державного сектора та приватних організацій (також і прибуткових), що працюють у культурному та творчому секторах. Важливо, що ФОПи не можуть подавати заявку як один з основних партнерів. Проект має реалізовувати щонайменше дві українські інституції із несуміжних областей України.
Дедлайн — 31 січня 2019 року.

Ґранти міжнародної співпраці

Ґранти міжнародної співпраці розраховані на культурних операторів з України та країн ЄС на реалізацію спільних проектів, які сприяють обміну досвідом та ідеями між Україною та ЄС, та/або створенню нових культурних продуктів.
Подача проектів відкрита для (неформальних) об’єднань організацій з України та Європейського союзу, зокрема організацій громадянського суспільства, організацій державного сектора та приватних організацій (також і прибуткових), що діють у культурному та творчому секторах (не ФОП). Індивідуальні заявники подаватися не можуть.
Суми ґрантів є різні:
для середніх проектів — до 20 тис. євро
для великих проектів — до 50 тис. євро
Дедлайн — 31 січня 2019 року.

PEN/Heim Translation Fund Grants

The PEN/Heim Translation Fund надає ґранти на підтримку перекладу художніх творів, публіцистики, поезії чи драми, які раніше не з’являлися англійською мовою в друкованому вигляді або з’являлися лише у застарілому чи іншому перекладі.
Роботи повинні бути у процесі перекладу, оскільки ґрант має на меті забезпечити підтримку завершення. Немає обмежень щодо національності чи громадянства перекладача, але переклад має бути на англійську мову.
Фонд прагне заохотити перекладачів до реалізації проектів, які, можливо, не мають достатньо коштів на повноцінну реалізацію свого проекту.
Заявки на ґрант прийматимуться з 1 квітня 2019 року до 1 червня 2019 року.
Будь-які запитання чи уточнення можна надсилати на електронну пошту awards@pen.org.

Конкурс 2019 року від Міністерства культури на щорічні ґранти Президента України молодими діячам у галузі культури

Конкурс претендентів на отримання у 2019 році щорічних ґрантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Дедлайн — 15 лютого. Серед інших документів, які додаються до заявки, обов’язково має бути кошторис творчого проекту на участь у конкурсі на одержання ґранту Президента України молодими діячами у галузі культури і мистецтва та гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу), яке зобов’язується забезпечити реалізацію творчого проекту.

Програма малих ґрантів для підтримки проектів у сфері культури

Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським та американським організаціям, що мають статус неурядових і неприбуткових, а також фізичним особам. Проекти мають бути призначені для української аудиторії, і всі передбачені ним заходи, підтримані ґрантом Посольства США, повинні відбуватися в Україні.
Сума: 200 000 доларів — загальне фінансування.
Окремі гранти становитимуть до 8000 доларів для приватних осіб і до 24 000 доларів для організацій.
Прийом заявок: 4 лютого 2019 року — 11 березня 2019 року.

КОНКУРСИ

 

Стартував прийом творів на Другий конкурс історичного оповідання “ProМинуле”

Історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет). Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті. Мова: українська. Обсяг: 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.
Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.
Кінцевий термін приймання текстів – 5 квітня 2019 року.
Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце в розмірі 5000, 4000 і 3000 грн відповідно.
15 найкращих текстів, що ввійдуть у “короткі списки”, буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві “Темпора”.

“Книжковий Арсенал” приймає заявки на участь

ІХ Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” відбудеться 22-26 травня 2019 року. У фокусі IX Фестивалю – тема співжиття, спільного буття на основі цінностей і домовленостей. Цього року команда скорочує кількість подій у кураторських програмах і вперше організовує два Комерційні майданчики, але залишаємо за собою право відбирати на них події.
Потенційні учасники можуть запропонувати до 10 ідей на проведення заходів, пов’язаних лише із новими проектами та книжками, які були видані протягом останнього півроку і не мали широкої промоції до Фестивалю.
Дедлайн – 4 лютого 2019 року.

Всеукраїнський конкурс прозових творів
“DNIPRO-BOOK-FEST”

З 15 грудня 2018 року по 31 березня 2019 року проводиться Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань “Dnipro-Book-Fest-2019”. Метою Конкурсу є популяризація сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у м. Дніпро та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книг, знайомство авторів України з регіоном Придніпров’я.
Номінації:
— дитяча література (проза)
— прозові твори (романи, повісті)
— книга-переклад творів світової літератури українською (проза)
— кращий дизайн книжкової обкладинки.
Дедлайн — 31 березня 2019 року.

Фонд Лесі та Петра Ковалевих приймає зголошення

на літературний конкурс 2019 року

Фонд Лесі та Петра Ковалевих при Союзі Українок Америки оголошує літературний конкурс 2019 року. Конкурс створений для того, щоб підтримувати і популяризувати українську літературу, і культуру зокрема, незалежно від того, де мешкають її творці.
Потенційні учасники конкурсу можуть надсилати свої заявки до 30 квітня 2019 року.
Номінації:
1. “Поезія”.
2. “Проза”.
3. “Переклад” (поезія, проза).
Переможці у кожній з номінацій отримають грошові винагороди – по 1000 доларів США відповідно.

Конкурс ім. Сузанни Рот

Це новий Міжнародний перекладацький конкурс, заснований мережею Чеських центрів і Чеським літературним центром (секція Моравської земської бібліотеки у Брні).
Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора.
На переможця чекає кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.
Останній день подачі перекладів: 31 березня 2019 р.

Конкурс ім. Івана Чендея

Конкурс проводять у двох номінаціях: мала проза (вільна тема) та чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом і грошову винагороду. Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.
Надсилати твори слід в електронному вигляді на адресу: konkurschendej@gmail.com.
Дедлайн — 7 квітня 2019 року.

 

ПРЕМІЇ, СТИПЕНДІЇ

 

Премія імені Олеся Гончара

Премія імені Олеся Гончара присуджується за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України щороку 3 квітня до дня народження Олеся Гончара.
Висунення творів на здобуття Премії проводиться до 1 лютого 2019 року.
Щороку присуджується лише одна Премія у розмірі 20 тисяч гривень.

Стипендії від Open Society Foundations

The Open Society Fellowship спрямована на підтримку осіб, які шукають інноваційні підходи для вирішення фундаментальних проблем.
Інститут Відкритого Суспільства обирає стипендіатів серед журналістів, активістів, академіків, та практикантів із різних сфер, які здатні творити ідеї та реалізовувати їх.
Стипендіати отримають стипендію у розмірі 80 000–100 000 доларів.
Дедлайн – 4 лютого 2019 р.

 

КОНФЕРЕНЦІЯ

 

Конференція “Фаховий та художній переклад”

Участь у конференції можуть взяти науковці, науково-педагогічні працівники вишів, аспіранти, магістранти, перекладачі-практики.
Тематика конференції охоплює різноманітні аспекти теорії та практики перекладу, підготовки фахівців із перекладу.
Електронна адреса для надсилання статей, заявок, копій квитанцій, рекомендацій, запитів тощо: conferencekiev@i.ua
Організатор: Національний авіаційний університет.
Конференція відбудеться у Києві 5-6 квітня 2019 року.

 

РЕЗИДЕНЦІЇ

 

BAU at Camargo Foundation Summer Arts Residency (Франція)

The BAU Institute запрошує поетів, письменників-фантастів і письменників, які працюють у жанрі нон-фікшину, у свої резиденції у Франції з 24 липня по 21 серпня 2019 року. Мешканцям надається приватна квартира та доступ до кампусу Фонду Камарго, включаючи довідкову бібліотеку, сади і грецький театр.
Дедлайн подачі заявок — 28 лютого 2019 року.

Anderson Center Artist Residency (США)

Центр міждисциплінарних досліджень Андерсон пропонує місячні резиденції з травня по жовтень поетам, письменникам-фантастам, творчим письменникам-публіцистам і перекладачам у Tower View, історичному маєтку площею 350 акрів у місті Ред-Вінг, Міннесота.
Мешканцям надаються проживання, харчування та студія.
Дедлайн — 15 лютого 2019 року.
Внесок — 20 доларів при заповненні заявки.

Brown Foundation Fellows Program (Франція)

Музей образотворчих мистецтв в Х’юстоні пропонує резиденції від одного до трьох місяців — 1 липня по 30 листопада — поетам, письменникам-фантастам у Дорі Маар в Менербе, Франція.
Учасникам покриваються витрати на проїзд, надається житло, робоче місце і щоденна стипендія у розмірі 50 доларів.
Дедлайн — 15 лютого.
Внесок — 20 доларів при заповненні заявки.

WRITERS RESIDENCY (Мексика)

Резиденція письменників пропонує гнучку програму, яка забезпечує необхідними соціальними та культурними дослідженнями та естетичними ресурсами, щоб пов’язати проект письменника з контекстом Мексики або Перу. Запропонуйте проект, який би стосувався спадщини Мексики і Перу.
Жанри, які входять до розгляду: поезія, проза, драматургія, дитяча література, журналістика, включаючи журнали та редакційні статті; також участь можуть взяти перекладачі та редактори, які зацікавлені у проектах, що стосуватимуться культури Мексики і Перу.
Дедлайн — 10 лютого.
Внесок — 35 доларів при заповненні заявки