Першою учасницею Харківської літературної резиденції стане Люба-Параскевія Стринадюк

Not translated yet For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

28 жовтня завершився прийом заявок на участь у першій Харківській літературній резиденції. За результатами голосування членів журі першою учасницею резиденції стане письменниця Люба-Параскевія Стринадюк.

Харківська літературна резиденція для українських прозаїків була заснована Українським осередком Міжнародного ПЕН-клубу та Харківською обласною державною адміністрацією, щоби підтримати письменників, а також промотувати Харків і його культуру в Україні та світі.

Учасники резиденції отримають можливість упродовж місяця мешкати в Харкові для роботи над власним прозовим твором, а також для знайомства з містом – його історією та культурою.

Для участі в першій літературній резиденції, що цього року відбуватиметься з 15 листопада до 15 грудня, подали заявки 11 українських прозаїків. На розгляд пропонувались різноманітні ідеї творів – від історичного роману з місцем дії в Харкові до останніх трагічних подій українсько-російської війни, від соціальної драми поколінь до містичного трилера.

Журі у складі Сергія Жадана, Галини Крук, Івана Андрусяка, Олі Гнатюк та Андрія Куркова таємним голосуванням майже одностайно віддало свої голоси письменниці та перекладачці Любі-Параскевії Стринадюк.

Люба-Параскевія Стринадюк народилася 1989 року в гуцульському селі Замаґора Верховинського району Івано-Франківської області. Навчалася на кафедрі ґерманістики Львівського університету ім. І. Франка. Є авторкою книжок прози “У нас, гуцулів”, “До данцу”, “Вивчєрики” та “Як я ‘му жити на полонині”. Також переклала з німецької книжки “Гаф-пайп – старт Леона-новачка” Лізи Ґаллаунер, “Пробні ночі німецьких сільських дівчат” Фрідріха Крістофа Й. Фішера, “Цісар Америки. Велика втеча з Галичини” Мартіна Поллака, “Собакоїди та інші люди/Die Hundeesser von Svinia” Карла-Маркуса Ґауса, “Сканери” Роберта М. Зоннтаґа.

У майбутньому прозовому творі Люби-Параскевії Стринадюк, над яким вона має намір працювати в Харкові, йтиметься про харківського митця Гната Хоткевича і його Гуцульський театр. Під час резиденції письменниця отримає можливість відвідати меморіальну садибу Хоткевича в Харківській області, попрацювати з архівними документами та поспілкуватися з дослідниками творчості митця.

Схвальну рекомендацію письменниці надав австрійський письменник Мартін Поллак.

Організатори сподіваються, що започаткування в Харкові літературної резиденції активізує літературне життя міста і харківську тематику в сучасній літературі.

Проект реалізовується за організаційної підтримки Харківського ЛітМузею та інформаційної підтримки медіагрупи “Накипіло”.