Мандельштам є ворогом путінського режиму, так само як був ворогом сталінського, – Микола Рябчук

Not translated yet For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні в центрі Києва на вулиці Заньковецької відкриють меморіальну дошку поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам.

Про збереження пам’яті про Осипа Мандельштама і його зв’язок з Києвом, розповідає письменник, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук Микола Рябчук: Ініціатива створити меморіальну дошку Осипу Мандельштаму та його дружині киянці Надії Мандельштам (Хазіній) була абсолютно не офіційною, не урядовою, а громадською. Осип Мандельштам за своєю натурою був антитоталітарний, автиавторитарний. Він органічно не сприймав насильства, совдепії, в якій йому довелося жити, і яка його зрештою знищила. І в цьому сенсі він, насамперед, є ворогом сьогоднішнього путінського режиму, так само як був ворогом сталінського режиму. Є спадкоємність режимів, і є спадкоємність духовного опору. Осип Мандельштам був пов’язаний з Києвом завдяки його дружині Надії. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони були активними учасниками культурного життя тогочасного Києва.

Меморіальна дошка Осипу та Надії Мандельштам в Києві Осип і Надія Мандельштам були люди високої культури і високої спорідненості духу. Саме це сьогодні важливе – духовний опір. Вони мали цей дух, цей хребет опиратися тоталітарному режиму, який і сьогодні намагається нас поневолити. Осип Мандельшам – людина дуже цілісна, він ніколи не намагався співпрацювати з владою.

Більше: на сайті Громадського радіо

 

Uncategorized