За 3 місяці в Україні права журналістів та активістів порушували удвічі частіше – ООН

Not translated yet For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Марія Леонова

В Україні за три місяці ООН зафіксувала 32 порушення прав журналістів та активістів громадянського суспільства.

Про це йдеться у доповіді управління ООН з прав людини в Україні, в якій викладено інформацію за моніторингом з 16 травня до 15 серпня 2018 року.

Порушення прав стосується, зокрема, 23-х співробітників ЗМІ. В ООН зазначили, що кількість зафіксованих нападів зросла на 210% порівняно з попереднім звітним періодом.

Ідеться про порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ, зокрема про фізичні напади із застосуванням насильства (у тому числі з летальними наслідками) на працівників ЗМІ та громадських активістів, а також про акти приниження або залякування.

Також в ООН наголосили на відсутності прогресу у розслідуванні справ вбивства журналістів Павла Шеремета та Олеся Бузини.

Свобода вираження думки на територіях, контрольованих «ЛНР» та «ДНР», за даними місії, лишається «вкрай обмеженою». А місцеві ЗМІ наразі працюють в основному як інструменти популяризації тих, хто здійснює контроль».

5 червня 2018 року в Харківській області, у селищі Есхар, був знайдений повішеним активіст антикорупційного і екологічного руху.

31 липня у Херсоні біля під’їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.

У Рівному син екс-члена організації Медведчука скоїв ДТП та погрожував журналістці.

На початку вересня Національна спілка журналістів України заявила про відмову Служби безпеки розслідувати підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському Дніпропетровської області.

Джерело: Hromadske.ua

Uncategorized