Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International

Not translated yet For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська менеджерка культури та координаторка команди 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН Ольга Муха призначена на посаду координатора конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

В ексклюзивному коментарі Читомо, Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера, який знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов.

За словами Мухи, зараз вона переймає справи щодо підготовки 84-го конгресу PEN у Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року.

«Це буде дуже масштабний захід із залученням величезної кількості людей. Окрім цього, я координуватиму комітети, а їх у PEN чотири основні: Translation & Linguistic Rights, Writers for Peace, Writers in Prison та Women Writers. Згодом долучиться ще координація регіональних центрів. Окрім цього, цьогоріч відбуватимуться вибори нового Президента/ки, кількох членів правління, голів комітетів тощо. Це також моя робота. Гадаю, з часом мої повноваження розширяться, адже невдовзі PEN International святкуватиме 100-річчя, а це – ціла низка розмаїтих заходів, як літературного, так і правозахисного штибу», – розповіла координаторка конгресів та комітетів PEN International.

Окрім суто менеджерської роботи – івентів «під ключ» – перед нею стоятиме й значна частина ідейних та правозахисних завдань.

Також вона додала, що намагатиметься інтенсифікувати комунікацію організації з Україною.

«Загалом моя кандидатура розглядалася зокрема виходячи із потреби налагодити кращі зв’язки із регіоном Східної Європи і т.зв. пострадянських територій, тому знання багатьох слов’янських мов та локальних правових систем було значною перевагою», – підкреслила Ольга.

Крім цього, вона зізналася, що випадково у перший свій робочий день спричинила маленьку революцію в офісі, бо за ланчем чітко пояснила колегам, чому Україна бойкотує Чемпіонат світу з футболу і тим самим спровокувала скасування броні у пабі на огляд матчу.

Хоча PEN International є неурядовою організацією, координаторка отримуватиме винагороду за свою роботу.

«Британці не вірять у довготривале волонтерство на професійному рівні. Якщо робота має бути виконана, займає достатньо часу й вимагає відповідальності – твої основні потреби повинні бути захищеними», – пояснила вона.

«Нам навіть на ланч наполегливо рекомендують виходити із офісу й прогулятися в сусідній ресторанчик чи на газон біля Темзи! Я аж починаю думати про хештег #роботаздоровоїлюдини», – додала Оля.

Джерело: Читомо