Китайський професор Го Цюань на волі

Китайський письменник і професор, правозахисник Го Цюань вчора був звільнений після закінчення 10-річного тюремного вироку, як повідомив його колега Чжан Ю.

Го Цюань, письменник і колишній доцент кафедри літератури Нанкінського університету, був затриманий за свої статті про реакцію уряду на землетрус 12 травня в провінції Сичуань і обвинувачений у намірах повалення державного ладу, що ПЕН називає частиною «схеми посиленого переслідування письменників-дисидентів у Китаї».

Го Цюань, у свої 50 років, має ступінь магістра права і кандидата філософських наук. Він опублікував низку книг і статей в Китаї. Його ранні напрацювання, переважно, стосуються філософії, релігії та літературному аналізі. Політичного спрямування його публікації набули у листопаді 2008 року, коли він вступив проти однопартійної системи КНР, написавши відкритого листа урядовцям із закликом до багатопартійної конкуренції, а також заснувавши партію «Нова демократична партія», яка, за його словами, налічує 30 мільйонів членів.