Премія імені Георгія Ґонґадзе

Премія імені Георгія Ґонґадзе

Премія була заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням "Українська правда".

Повна інформація про діяльність та проєкти Премії імені Георгія Ґонґадзе розміщена на сайті Премії.

Для кого створена Премія?

Премія імені Георгія Ґонґадзе покликана підтримати тих журналістів, які не бояться викликів, здатні знаходити інноваційні способи донесення інформації, сприяють впровадженню ліберальних реформ в Україні, відкривають нові можливості для цілого медіасередовища, спроможні створювати сталість у тому, що роблять, лишаються вірні професійним принципам і цінностям.

Критерії для висунення претендентів

– відданість принципам та цінностям незалежної журналістики;
– професійність і компетентність;
– інноваційність;
– суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому;
– створення матеріалів, що сприяли вирішенню певних проблем у суспільстві та змін у країні.

* Претендувати на Премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.

Умови

Премія імені Георгія Ґонґадзе присуджується раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе. Лауреату вручаються статуетка, грамота та винагорода в розмірі 100 тис. грн.

Капітула Премії

Капітула Премії складається із 9 осіб. Незалежно від року до складу Капітули входять член сім’ї Георгія Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, представники видання "Українська правда", Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та Києво-Могилянської Бізнес-Школи, а також лауреат Премії минулого року. Шість представників Капітули відповідають за запрошення трьох додаткових членів, які обираються з-поміж українських медіаекспертів, медіаменеджерів, моральних авторитетів та провідних інтелектуалів. Запрошені члени Капітули можуть перебувати в її складі не більше 3 років.

До складу Капітули Премії 2023 року входили:

Мирослава Ґонґадзе — дружина Георгія, журналістка, керівниця "Голосу Америки" в Східній Європі;
Володимир Єрмоленко — президент Українського ПЕН, філософ, журналіст, письменник;
Олена Притула — журналістка, співзасновниця і власниця видання "Українська правда";
Олександр Саврук — декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи;
Мирослава Барчук — лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021, журналістка, ведуча, членкиня Українського ПЕН;
Оксана Просоленко — меценатка Премії Ґонґадзе, випускниця Presidents’ MBA kmbs;
Павло Казарін — журналіст, лауреат Премії імені Георгія Ґонґадзе 2020;
Євген Малолєтка — фотокореспондент, лауреат Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021;
Мстислав Чернов — журналіст Associated Press, фотограф, воєнний кореспондент, член Українського ПЕН, лауреат Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021;
Зураб Аласанія — журналіст, медіаменеджер.

Процедура визначення лауреата

Визначення лауреата відбувається в три етапи. На першому етапі члени Капітули пропонують кандидатури претендентів з коротким письмовим обґрунтуванням. На другому етапі члени Капітули голосують за короткий список номінантів. На третьому етапі відбувається голосування за лауреата.

* Премія може бути відкликана членами Капітули, а лауреат позбавлений свого статусу, якщо він здійснить вчинок, що суперечить етичним та професійним нормам журналістики.

Лауреати Премії Ґонґадзе:

Лауреат 2023 року: журналіст Богдан Логвиненко.

Фіналісти 2023 року: Андрій Дубчак, Сергій Сидоренко.

Лауреати 2022 року: журналісти Мстислав Чернов та Євген Малолєтка в тандемі.

Фіналіст(к)и 2022 року: Сергій Сидоренко, Тетяна Трощинська.

Лауреатка 2021 року: журналістка, ведуча програми "Зворотний відлік" Мирослава Барчук.

Фіналіст(к)и 2021 року: Борис Давиденко, Марічка Паплаускайте.

Лауреат 2020 року: публіцист, радіо- і телеведучий Павло Казарін.

Фіналісти 2020 року: Роман Вінтонів, Богдан Логвиненко.

Лауреат 2019 року: засновник "Історичної правди", Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.

Фіналісти 2019 року: Сергій Рахманін, Тарас Прокопишин.

Церемонія нагородження

Включає в себе, крім самого нагородження, слово про Георгія Ґонґадзе та лекцію про виклики, які сьогодні стоять перед свободою слова в Україні та світі.

Дизайн Премії

Twiga Ukraine

Меценати Премії

Від моменту створення у 2019 році Премію підтримав уже 21 меценат/родина меценатів: Олександр Адамюк, Антон Артеменко, родина Бруннерів, Олег Брусиловський, родина Вікнянських, Ярослав Волковецький, Микола Демченко та Ольга Мишуровська, Марина Дерепа, Сергій Дулєпов, Максим Дядик, Андрій Ісак, Роман Квашенко, родина Міщенків, Дмитро Новицький, Людмила Перебийнос, Оксана Просоленко, Андрій Селепей, Віталій Смірнов, Микола Сушко, Олександр Ткачук, Дмитро Чернов.

Війна Права людини Діалоги про війну Втрати Мереживо Регіональна зустріч ПЕН центрів Бранці Кремля Прописи FreeSentsov Щоденники про війну SolidarityWords Перемоги Членів ПЕН Солідарність Слова і кулі Кіно на вікенд Простір з Мирославою Барчук Дискусійний ПЕН-клуб BoycottRussia PEN_TEN Культура в режимі очікування Мости замість стін FreeAseyev Люди з порожніх стільців Журналістика незалежної України Літературно-волонтерські поїздки 100 знакових творів українською Що дасть нам силу? 100 знакових романів і повістей Найкращі книжки року за версією ПЕН ReadWomenPEN Дні есеїстики Книжкові ярмарки Моніторинг втрат Нові переклади Власні назви Мир і війна Вірші членів ПЕН Мапа України Хто творить майбутнє українських медіа Міжнародний ПЕН Білоруський ПЕН Крим. Літній сезон Позиція 30 років. Культура Інтелектуальні студії Українська мова Відеоексплейнери UKRAINE LAB День порожніх стільців Свобода бути жінкою Резиденції Ціна слова Лишаюсь у професії Харківська літературна резиденція Повертаючи свої імена Онлайн-резиденція для німецьких перекладачів Фокус-тема Українського ПЕН 30 років у 30 фотографіях Книжковий вечір із PEN Ukraine 83-й конгрес Міжнародного ПЕН Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН Ми прокинемось іншими The War Is Not Over Yet Незламні бібліотеки FreeYesypenko Victoria Amelina FreeIbragimovTimur FreeMustafayevServer FreeSaliev FreeTemeryanov FreeDanilovych FreeSheykhaliyevRustem FreeAsanovSuleyman FreeSuleymanovRuslan FreeAmetSuleymanov FreeAsanAhtemov freeMaksymButkevych FreeAmetov FreeNarimanCelal FreeBekirovRemzy FreeBessarabov FreeOsmanArifmemetov Я тут — за тебе In Solidarity With Ukraine Люди культури, яких забрала війна Всi