Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International

Українська менеджерка культури та координаторка команди 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН Ольга Муха призначена на посаду координатора конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

В ексклюзивному коментарі Читомо, Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера, який знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов.

За словами Мухи, зараз вона переймає справи щодо підготовки 84-го конгресу PEN у Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року.

«Це буде дуже масштабний захід із залученням величезної кількості людей. Окрім цього, я координуватиму комітети, а їх у PEN чотири основні: Translation & Linguistic Rights, Writers for Peace, Writers in Prison та Women Writers. Згодом долучиться ще координація регіональних центрів. Окрім цього, цьогоріч відбуватимуться вибори нового Президента/ки, кількох членів правління, голів комітетів тощо. Це також моя робота. Гадаю, з часом мої повноваження розширяться, адже невдовзі PEN International святкуватиме 100-річчя, а це – ціла низка розмаїтих заходів, як літературного, так і правозахисного штибу», – розповіла координаторка конгресів та комітетів PEN International.

Окрім суто менеджерської роботи – івентів «під ключ» – перед нею стоятиме й значна частина ідейних та правозахисних завдань.

Також вона додала, що намагатиметься інтенсифікувати комунікацію організації з Україною.

«Загалом моя кандидатура розглядалася зокрема виходячи із потреби налагодити кращі зв’язки із регіоном Східної Європи і т.зв. пострадянських територій, тому знання багатьох слов’янських мов та локальних правових систем було значною перевагою», – підкреслила Ольга.

Крім цього, вона зізналася, що випадково у перший свій робочий день спричинила маленьку революцію в офісі, бо за ланчем чітко пояснила колегам, чому Україна бойкотує Чемпіонат світу з футболу і тим самим спровокувала скасування броні у пабі на огляд матчу.

Хоча PEN International є неурядовою організацією, координаторка отримуватиме винагороду за свою роботу.

«Британці не вірять у довготривале волонтерство на професійному рівні. Якщо робота має бути виконана, займає достатньо часу й вимагає відповідальності – твої основні потреби повинні бути захищеними», – пояснила вона.

«Нам навіть на ланч наполегливо рекомендують виходити із офісу й прогулятися в сусідній ресторанчик чи на газон біля Темзи! Я аж починаю думати про хештег #роботаздоровоїлюдини», – додала Оля.

Джерело: Читомо